Viss kas jāzin par savu māju!

Darīsim KOPĀ!

„Mazgājieties bļodā!”

123rf.com

Kāpēc Salaspilī ne vienai vien mājai atslēgts karstais ūdens un vai tas var atkārtoties? 

Daudziem salaspiliešiem jūnijs sākās ar lielu satraukumu: uzņēmums Salaspils siltums atslēdza karsto ūdeni mājās, kuras apsaimnieko uzņēmums Namu pārvaldīšana. Kā skaidroja siltumapgādes uzņēmuma administrācijā, šis ārkārtējais lēmums pieņemts apsaimniekotāja  neapmaksāto rēķinu dēļ.

Lasīt tālāk...

Uz vasarnīcu – bez uztraukuma!

Pexels.com

Kā brīdināt apsaimniekotāju par ilgstošu prombūtni un kāpēc tas nepieciešams?

Maijā uz savām lauku mājām vai vasarnīcām aizbrauc tūkstošiem dzīvokļu īpašnieku. Pilsētas dzīvokļos viņi atgriezīsies ne agrāk kā septembrī. Par ko būtu jāparūpējas pirms došanās ceļā?

Lasīt tālāk...

„Vai tā nav ņirgāšanās?”

Freepik.com

Tautas balss: iespēja nekontrolēti deklarēties jebkurā adresē ir milzīga problēma, īpaši gados vecākiem dzīvokļu īpašniekiem

Pērn Rīgā vien konstatēti vairāk nekā 270 nelikumīgi dzīvesvietas deklarēšanas gadījumi. Pārkāpēji bez mazākā kauna deklarējušies neko par to nezinošu rīdzinieku dzīvokļos un mājās, sniedzot nepatiesas ziņas par savām attiecībām vai saistību ar īpašniekiem. Rezultātā apzinīgie īpašnieki saskārušies ar lielām neērtībām un zaudējuši naudu.

Lasīt tālāk...

Kā uzzināt, cik lieli ir kaimiņu parādi?

Freepik.com

„Mūsu 12 stāvu mājas kopējais parāds ir 35000 eiro, – raksta Sandra Odiņa. – Mums, iedzīvotājiem, radies iespaids, ka apsaimniekotājs „Rīgas namu pārvaldnieks” vispār neko nedara, lai šos līdzekļus atgūtu. Kā uzzināt, vai apsaimniekotājs ir sācis tiesvedību pret parādniekiem?” 

2024. gadā Rīgas namu pārvaldnieks sāka pakāpeniski ieviest jaunu funkciju savā klientu apkalpošanas portālā – e-parvaldnieks.lv.

Lasīt tālāk...

Vai klusāk nevar?

Pexels.com

Galvaspilsētas iedzīvotāji aicina pieņemt Naktsmiera likumu

Ar regulāru trokšņošanu naktīs neapmierinātie galvaspilsētas iedzīvotāji, lai ierobežotu trokšņošanu laikā no plkst. 23.00 līdz 6.00, izveidojuši sabiedrisku iniciatīvu Naktsmieru Rīgai! un cīnās par Naktsmiera likuma pieņemšanu. Tautas līdzdalības portālā manabalss.lv jau sākta parakstu vākšana šīs idejas atbalstam. Par tiesībām gulēt klusumā parakstījušies aptuveni 4000 iedzīvotāju, vēl 6000 parakstu atlicis savākt, lai pēc tam tos iesniegtu likumdevējiem.

Lasīt tālāk...

Receptes cīņai ar vandāļiem

Freepik.com

Rīdziniece: „Jau gadiem pusaudži nāk uz mūsu kāpņu telpu, lai trokšņotu, iedzertu un kārtotu savas dabiskās vajadzības, ko mums darīt?”

Latvijas pilsētās praktiski vairs nav atrodamas mājas, kuru ieeju durvis nebūtu slēdzamas. Tomēr daudzviet tas pusaudžiem neliedz trokšņot kāpņu telpās vai alkoholiķiem lietot alkoholu.

Lasīt tālāk...

Negodīga rīcība, pārdodot dzīvokli

Pixabay.com

„Esmu iekļuvusi lielās nepatikšanās, palīdziet, lūdzu tikt skaidrībā,” raksta Mārīte. – Nopirku Rīgā dzīvokli, sastādot līgumu, kopā ar bijušo īpašnieku fiksējām faktiskos ūdens skaitītāja rādījumus. Kad pienāca laiks iesniegt skaitītāju rādījumus pārvaldniekam, godīgi tos norādīju un nosūtīju arī ar iepriekšējo īpašnieku noslēgto dzīvokļa pieņemšanas un nodošanas aktu, saskaņā ar kuru viņš ir atbildīgs par komunālo maksājumu apmaksu līdz dzīvokļa pārdošanas dienai. 

Lasīt tālāk...

Numuru arhīvs: spied un lasi!