Viss kas jāzin par savu māju!

Darīsim KOPĀ!

„Mazgājas par kopējiem līdzekļiem!”

Pixabay.com

Daudzdzīvokļu mājas iedzīvotāji konstatēja, ka viņu pagrabu ieņēmis svešinieks un iekārtojis tur veļas mazgātavu. Vai tas bija iemesls milzīgajiem rēķiniem par patērēto ūdeni?

Divpadsmit stāvu ēkā Rīgā, Kaņiera ielā 14, nesen izcēlās skandāls. Daudzstāvu ēkas pagrabā iedzīvotāji atrada nelikumīgi ierīkotu dušas telpu un aprīkojumu veļas mazgāšanai. Viņiem radās aizdomas, ka pirms daudziem gadiem kāds patvarīgi un ērti iekārtojies pagrabā, uz ko mājas apsaimniekotājs pievēris acis.

Lasīt tālāk...

Kā invalīdam savākt kaimiņu parakstus?

„Man radās vairāki jautājumi par stāvvietas ierīkošanu invalīdam pie daudzdzīvokļu mājas. Nesen uzzināju, ka uz ielas pie mājas, pēc attiecīga pieprasījuma, autostāvvieta invalīdam tiek ierīkota par valsts līdzekļiem; bet mājas pagalmā – tikai no mājas kopējās uzkrājumu naudas. Vienkāršs piemērs: Rīgā, Salnas ielā 4, stāvvietu pie mājas pilsētai piederošā ielā var iekārtot pēc pirmā invalīda lūguma, bet turpat mājā Salnas ielā 3 – tikai no mājas uzkrājumu naudas, jo ieeja mājā ir no pagalma. 

Lasīt tālāk...

Kur pazudusi atlaide?

Pexels.com

„Rīgas domes Pašvaldības ieņēmumu pārvalde februāra vidū izsūtīja rēķinus par nekustamā īpašuma nodokļa samaksu 2023. gadam. Mums ir divi nepilngadīgi bērni, tāpēc saskaņā ar Rīgas domes noteikumiem vienmēr saņēmām 70% atlaidi īpašuma nodoklim, taču šogad esam šokā – aprēķinātā nodokļa summa ir četras reizes lielāka nekā 2022. gadā! Kas notiek? Boiko ģimene.” 

Pašvaldības ieņēmumu pārvaldē skaidroja, ka turpmāk, lai saņemtu domes piešķirtos nekustamā īpašuma nodokļa atvieglojumus, īpašniekam nodokļu administrācijai ir jānorāda elektroniskā pasta adrese, uz kuru turpmāk viņam varētu nosūtīt rēķinus par nodokļiem.

Lasīt tālāk...

Kam jāmaksā par ārkārtas remontu?

Freepik.com

„Mūsu mājas pirmajā stāvā plīsa kanalizācijas stāvvads, mājas pārvaldnieks veica remontdarbus un katram dzīvoklim izrakstīja papildu rēķinu,” raksta salaspiliete Olga Ozoliņa. „Vai par remontu svešā dzīvoklī man jāmaksā atsevišķi? Kāpēc apsaimniekošanas uzņēmums šo darbu neveica par apsaimniekošanas naudu, ko viņiem maksājam katru mēnesi?”

Atbilde uz šo jautājumu ir sniegta Dzīvojamo māju pārvaldīšanas likumā, kur noteikts, ka pārvaldniekam ir tiesības papildus noteiktajai ikmēneša nekustamā īpašuma pārvaldīšanas un apsaimniekošanas maksai dzīvokļu īpašniekiem izrakstīt rēķinus par ārpuskārtas remontdarbiem. Savukārt dzīvokļu īpašniekiem nav tiesību atteikties no šādu rēķinu apmaksas, ja:

Lasīt tālāk...

Pažēlojiet kaķīšus!

„Paldies avīzes Darīsim Kopā! komandai par interesanto avīzi! 2023. gadam esmu to pasūtījusi Latvijas Pastā, un tagad katru avīzes numuru man piegādā mājās.

Janvāra Darīsim Kopā! numurā izlasīju rakstu „Glābiet mūsu mājas kaķus!” par mājas pārvaldnieka rīcību, kurš mājā Rīgā, Krūmu ielā 9, aiznagloja pagraba logus. Šīs mājas gādīgie iedzīvotāji žurnālistiem stāstīja, ka ir ļoti noraizējušies par pagrabā dzīvojošo kaķu likteni.

Lasīt tālāk...

Mājas pārvaldnieks neizsniedz caurlaidi!

Freepik.com

Iedzīvotājs uzskata, ka kaimiņi pārkāpuši viņa tiesības, pieņemot ierobežojumus stāvvietas lietošanas noteikumos 

Vai mājas pārvaldniekam ir tiesības aizliegt iedzīvotājam zem mājas logiem novietot dienesta mašīnu? Mūsu lasītājs no Salaspils saskāries ar neparastu situāciju.

Lasīt tālāk...

Kam jākopj teritorija?

Pixabay.com

„Mūsu daudzdzīvokļu māja atrodas uz trešajai personai – zemes baronam – piederošas zemes. Mājā ir četri dzīvokļi. Zemes noma gadā katram dzīvokļa īpašniekam izmaksā 240 eiro. Esam māju pārņēmuši savā pārvaldīšanā, apkalpojam māju paši. Kam būtu jātīra mājai piegulošā teritorija, ja mums nav sētnieka? Vai mums bija jāpārslēdz zemes nomas līgums, kad pārņēmām pārvaldīšanu? Ja mēs neesam līgumu pārslēguši, vai spēkā paliek vecais līgums? Mārīte.” 

Atbild Latvijas Cilvēktiesību komitejas jurists Deniss Gorba (specializācija – strīdi par īri, komunālā problemātika, mājokļu uzturēšana, sociālie jautājumi, mantošana, šķiršanās un alimenti):

Lasīt tālāk...

Numuru arhīvs: spied un lasi!