Viss kas jāzin par savu māju!

Darīsim KOPĀ!

„Lāstekas sasniedza 2-3 metru garumu!”

Kā tīrīt māju jumtus kārtējās ekstrēmās snigšanas gadījumā? Viss par situāciju Rīgā

Šī ziema Rīgā ir sniegiem bagāta – desmitiem māju iedzīvotāji ziņo par bīstamām lāstekām un tekošiem jumtiem. Pašvaldības apsaimniekošanas uzņēmums atzīst, ka tam trūkst līdzekļu, lai notīrītu visus jumtus pilsētā, un problēmas risinājumu nāksies pagaidīt. Tikmēr dzīvokļu īpašnieki krāj naudu applūdušo telpu remontam....

Lasīt tālāk...

Kurš maksās par jauno jumtu?

Unsplash.com

Pašvaldības dzīvokļu īrnieki uzskata, ka viņu vietā par remontu būtu jāmaksā pašvaldībai 

Daudzi Latvijas iedzīvotāji dzīvo neprivatizētos dzīvokļos, īrējot tos no pašvaldības. Vai šādu dzīvokļu īrniekiem būtu jāmaksā par apsaimniekotāja veiktajiem remontdarbiem un mājas stāvokļa uzlabošanu?

Lasīt tālāk...

„Mazgājas par kopējiem līdzekļiem!”

Pixabay.com

Daudzdzīvokļu mājas iedzīvotāji konstatēja, ka viņu pagrabu ieņēmis svešinieks un iekārtojis tur veļas mazgātavu. Vai tas bija iemesls milzīgajiem rēķiniem par patērēto ūdeni?

Divpadsmit stāvu ēkā Rīgā, Kaņiera ielā 14, nesen izcēlās skandāls. Daudzstāvu ēkas pagrabā iedzīvotāji atrada nelikumīgi ierīkotu dušas telpu un aprīkojumu veļas mazgāšanai. Viņiem radās aizdomas, ka pirms daudziem gadiem kāds patvarīgi un ērti iekārtojies pagrabā, uz ko mājas apsaimniekotājs pievēris acis.

Lasīt tālāk...

„Uz sienām parādījās melni plankumi!”

123rf.com

Sākoties apkures sezonai, daudzi rīdzinieki atkal sūdzas par pelējumu: kur gaidīt palīdzību un kā rīkoties, kamēr mājas apsaimniekotājs nav organizējis atbilstīgus remontdarbus? 

Rudenī daudzi dzīvokļu īpašnieki sūdzas par pelējuma parādīšanos. No kurienes problēma rodas, vai tā ir bīstama veselībai un vai taisnība, ka pelējumu, kad tas parādījies, vairs nevar iznicināt? Uzzināsim, kā tikt galā ar melnajiem plankumiem uz griestiem un sienām.

Lasīt tālāk...

Kā invalīdam savākt kaimiņu parakstus?

„Man radās vairāki jautājumi par stāvvietas ierīkošanu invalīdam pie daudzdzīvokļu mājas. Nesen uzzināju, ka uz ielas pie mājas, pēc attiecīga pieprasījuma, autostāvvieta invalīdam tiek ierīkota par valsts līdzekļiem; bet mājas pagalmā – tikai no mājas kopējās uzkrājumu naudas. Vienkāršs piemērs: Rīgā, Salnas ielā 4, stāvvietu pie mājas pilsētai piederošā ielā var iekārtot pēc pirmā invalīda lūguma, bet turpat mājā Salnas ielā 3 – tikai no mājas uzkrājumu naudas, jo ieeja mājā ir no pagalma. 

Lasīt tālāk...

„Viņi liedza mums iebraukšanu pagalmā!”

Kādas mājas iedzīvotājiem Brīvības ielā kaimiņi liedz izmantot kopējo ceļu: kāpēc nedarbojas servitūta tiesība? 

Šajās dienās pašā Rīgas centrā starp kaimiņu māju iedzīvotājiem izcēlies konflikts. Mājas Brīvības ielā 92/94 dzīvokļu īpašnieki sūdzas, ka blakus ēkas pārvaldnieks nobloķējis viņiem iekļūšanu pašiem savā pagalmā. Kā novietot automašīnu? Kā nodrošināt atkritumu izvešanu? Kā vispār dzīvot šādos apstākļos?

Lasīt tālāk...

Kam jāmaksā par ārkārtas remontu?

Freepik.com

„Mūsu mājas pirmajā stāvā plīsa kanalizācijas stāvvads, mājas pārvaldnieks veica remontdarbus un katram dzīvoklim izrakstīja papildu rēķinu,” raksta salaspiliete Olga Ozoliņa. „Vai par remontu svešā dzīvoklī man jāmaksā atsevišķi? Kāpēc apsaimniekošanas uzņēmums šo darbu neveica par apsaimniekošanas naudu, ko viņiem maksājam katru mēnesi?”

Atbilde uz šo jautājumu ir sniegta Dzīvojamo māju pārvaldīšanas likumā, kur noteikts, ka pārvaldniekam ir tiesības papildus noteiktajai ikmēneša nekustamā īpašuma pārvaldīšanas un apsaimniekošanas maksai dzīvokļu īpašniekiem izrakstīt rēķinus par ārpuskārtas remontdarbiem. Savukārt dzīvokļu īpašniekiem nav tiesību atteikties no šādu rēķinu apmaksas, ja:

Lasīt tālāk...

Numuru arhīvs: spied un lasi!