Viss kas jāzin par savu māju!

Darīsim KOPĀ!

Nepieciešams ir tikai paraksts

Zem kādas iniciatīvas līdzdalības portālā manabalss. lv dzīvokļa īpašniekam jāparakstās, lai uzlabotu sava mājokļa uzturēšanas kvalitāti?

Pēdējos gados Latvijas iedzīvotāji ir ieguvuši spēcīgu instrumentu savu tiesību aizsardzībai – tā ir iespēja ievietot līdzdalības platformā manabalss.lv dažādas iniciatīvas, lai savāktu nepieciešamo parakstu skaitu. Šobrīd platformā ir aktīvas pat vairākas nozīmīgas dzīvokļu īpašnieku iniciatīvas. Kad būs savākts vajadzīgais Latvijas pilsoņu balsu skaits, šie priekšlikumi nonāks parlamentā, kuram būs pienākums tos izskatīt.

Lasīt tālāk...

Pietiek mocīties ar malku!

123rf.com

Pilsētniekiem apkures sistēmu nomaiņai joprojām ir pieejams līdz pat 95% liels līdzfinansējums

Līdz 2024. gada 30. aprīlim pilsētu iedzīvotāji vēl var pieteikties Eiropas Savienības fondu atbalstam granulu apkures katlu un siltumsūkņu uzstādīšanai, kā arī pieslēgumam centralizētajām pilsētas apkuras sistēmām. Centrālās finanšu un līgumu aģentūras (CFLA) izsludinātajā atklātajā projektu atlases ceturtajā kārtā pieejami vismaz 3,44 miljoni eiro no Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF). Atbalsts pieejams arī nelielo daudzdzīvokļu māju iedzīvotājiem.

Lasīt tālāk...

Katru gadījumu vērtējam individuāli!

Freepik.com

No 2024. gada 1. janvāra vēl vairāk ģimeņu varēs saņemt dzīvokļa pabalstu, un maksājumu apmērs palielināsies 

Dzīvokļu īpašniekiem un īrniekiem, kuriem šobrīd nepietiek līdzekļu dzīvokļa rēķinu apmaksai, pēc dzīvokļa pabalsta jāvēršas ar iesniegumu Rīgas pašvaldības Sociālajā dienestā. Atsevišķām ģimenēm par komunālajiem pakalpojumiem, īri un pat par internetu pienākas kompensācija 100 procentu apmērā.

Lasīt tālāk...

Izvēlamies dzīvot siltāk!

Pixabay.com

Finansējums paredzēts aptuveni 170 daudzdzīvokļu māju energoefektivitātes uzlabošanai, viena trešdaļa no pieejamā atbalsta jau ir rezervēta 

2022. gada decembrī tika atvērta jauna valsts atbalsta programma daudzdzīvokļu māju energoefektivitātes uzlabošanai. Tā tiek finansēta no Eiropas Savienības Atveseļošanas fonda, programmas finansējums– 57,2 miljoni eiro. Kā saņemt naudu savas mājas siltināšanai laika periodā līdz 2026. gadam? Skaidro eksperti!

Lasīt tālāk...

„Dzīvoklis smird pa visu māju!”

Freepik.com

Kā rīkoties, ja netīrīgs kaimiņš bojā dzīvi visiem pārējiem? 

Dzīve ir pierādījusi, ka ar trokšņojošiem kaimiņiem kaut kā vēl var tikt galā, taču nekādi līdzekļi nepalīdz pret netīrīgu kaimiņu, īpaši, ja sanitārās normas neievēro ļoti vecs vai garīgi slims cilvēks. Vai ir kāds normatīvais regulējums, kas varētu palīdzēt?

Lasīt tālāk...

Dzīvus apēdīs!

123rf.com

Firmas, kas sniedz dezinsekcijas pakalpojumus brīdina par blakšu invāziju: cilvēki, jūs paši tās ienesat savos dzīvokļos kopā ar lietotām mantām! 

2023. gadā nepārtraukts trauksmes signāls par blakšu invāziju visā valstī skanēja Francijā – kā francūži, tā valsts viesi apgalvoja, ka kukaiņi ir visur: viesnīcās, sabiedriskajā transportā, kafejnīcās un kinoteātros. Līdzīgu ainu dezinsekcijas veicēji saskata arī Latvijā.

Lasīt tālāk...

Suns padzina zagli

Freepik.com

Kā pasargāt savu dzīvību un īpašumu, ja dzīvoklī iekļuvis noziedznieks?

Nesen Teikas apkaimē Rīgā notika incidents, kas radīja lielu rezonansi. Vienā no daudzstāvu mājas dzīvokļiem Vangažu ielā ielauzās zaglis. Viņam tas īpašas grūtības nesagādāja: īpašnieki bija aizmirsuši aizslēgt durvis. Taču noziedzniekam gūt labumu neizdevās, jo dzīvoklī atradās ne tikai tā saimniece ar bērnu, bet arī ģimenes mīlulis – vācu aitu sugas suns Embers.

Lasīt tālāk...

Numuru arhīvs: spied un lasi!