Viss kas jāzin par savu māju!

Darīsim KOPĀ!

Visu izšķirs mazākums?

Freepik.com

Mainās lēmumu pieņemšanas noteikumi daudzdzīvokļu mājās

Nepārspīlējot varam teikt, ka šobrīd Latvijā notiek revolucionāras izmaiņas daudzdzīvokļu māju apsaimniekošanā. Tiesa, vai izmaiņas situāciju uzlabos vai pasliktinās, rādīs laiks. Runa ir par grozījumiem Dzīvokļa īpašuma likumā, kam šajās dienās jānonāk Saeimā galīgajā, trešajā lasījumā.

Lasīt tālāk...

Jūsu dzīvoklī ir 40 viesstrādnieki

Pixabay.com

Saeimā ir sākts darbs pie grozījumu izdarīšanas likumā, kas aizliegtu deklarēt dzīvesvietu bez īpašnieka piekrišanas

Martā Saeima pieņēma izskatīšanai tautas iniciatīvu „Dzīvesvietas deklarēšana – tikai ar īpašuma īpašnieka piekrišanu”. Valsts pārvaldes un pašvaldības komisija uzklausīja pušu argumentus un uzdeva Iekšlietu ministrijai izstrādāt grozījumus Dzīvesvietas deklarācijas likumā.

Lasīt tālāk...

Zemi tomēr izpērk

Pixabay.com

Gada laikā 72 daudzdzīvokļu māju iedzīvotāji sākuši piespiedu dalītā īpašuma izbeigšanas procesu

Valsts zemes dienestā līdz 2023. gada 28. decembrim ir reģistrēti dokumenti par 72 daudzdzīvokļu mājām, kuru īpašnieki vēlas izbeigt piespiedu dalīto īpašumu – izpirkt saimnieka zemi.

Lasīt tālāk...

Kā kontrolēt savas mājas DzĪB?

Freepik.com

Svarīgākais no Biedrību un nodibinājumu likuma jaunās redakcijas, kas ir jāzina katram dzīvokļu īpašniekam 

Kas ir biedrība, tajā skaitā – dzīvokļu īpašnieku biedrība (DZīB)?

Lasīt tālāk...

Vai „sodi” bija likumīgi?

123rf.com

Tūkstošiem Latvijas iedzīvotāju maksāja papildu rēķinus par ūdens zudumiem, pagāja desmit gadi, līdz Augstākās tiesas Senāts aizstāvēja viņu tiesības 

Augstākās tiesas Senāts nolēma aizstāvēt visus tos dzīvokļu īpašniekus Latvijā, kuri līdz 2019. gadam no mājas pārvaldniekiem saņēma papildu rēķinus, aprēķinot samaksu par koriģētu ūdens patēriņu. Iespējams, ka jau pavisam drīz tūkstošiem cietušo iedzīvotāju varēs pieprasīt savu māju pārvaldīšanas uzņēmumiem pārrēķinu un netaisnīgi iekasēto līdzekļu atmaksu.

Lasīt tālāk...

„Būtu vajadzīgs radikāls risinājums!”

Freepik.com

Dzīvokļa īpašnieku zemes lietošanas maksas pieaugums atsevišķos gadījumos būs milzīgs, ziņo Tieslietu ministrija un piedāvā likuma grozījumus

Saeimā sākušās jaunas diskusijas par zemes lietošanas maksu gadījumos, kad daudzdzīvokļu māja atrodas uz zemes, kas pieder nevis dzīvokļu īpašniekiem, bet trešajai personai. Atgādināsim, ka 2023. gadā Satversmes tiesa par Satversmei neatbilstīgu atzina maksu 4% apmērā no zemes kadastrālās vērtības. Līdz 2024. gada 1. jūlijam Saeimas deputātiem jāapstiprina jauni maksājumu griesti pretējā gadījumā dzīvokļu un zemes īpašnieku attiecībās iestāsies haoss. Taču pirmais Tieslietu ministrijas izstrādātais priekšlikums Saeimas Juridiskajā komisijā netika apstiprināts.

Lasīt tālāk...

Dzīvojamās mājas pārvaldīšanas un apsaimniekošanas maksas aprēķināšanas noteikumi

Freepik.com

Ministru kabineta noteikumi Nr. 408 

Kādai informācijai ir jābūt pārvaldīšanas un apsaimniekošanas tāmē, ar kuru pārvaldnieks iepazīstina dzīvokļu īpašniekus līdz attiecīgā gada 15. oktobrim?

Lasīt tālāk...

Numuru arhīvs: spied un lasi!