Viss kas jāzin par savu māju!

Darīsim KOPĀ!

Vai pārvaldniekam ir taisnība?

123rf.com

Noskaidrosim, cik bieži jāveic kāpņu telpu mitrā uzkopšana

Šajā ziemā Juglas apkaimes iedzīvotāji ar nepatiku atklāja, ka sētnieks kāpņu telpu mazgā tikai reizi mēnesī. Atbildot uz pretenzijām, namu apsaimniekošanas uzņēmuma darbiniece atcirta: „Šāds grafiks ir noteikts manis veidotajā darba aprakstā!” Cik bieži normatīvajā regulējumā paredzēta kāpņu telpu mitrā uzkopšana un kā rīkoties iedzīvotājiem, ja apsaimniekotājs halturē?

Lasīt tālāk...

Pārtikas atkritumi – konteinerā, zupa – tualetē

Facebook.com / izdzirdēts Rīgā

Kā, izmantojot jaunos brūnos konteinerus bioloģiskajiem atkritumiem, mazināt komunālo pakalpojumu rēķinus?

Kopš šī gada sākuma Latvijā ir ieviesta obligāta bioloģisko atkritumu šķirošana. Šī ziņa daudzdzīvokļu namu iedzīvotājiem radījusi daudz jautājumu. Pagalmā jāatrod vieta papildu konteineram un jāievēro jauni šķirošanas nosacījumi. Uz iedzīvotājus interesējošiem jautājumiem atbild atkritumu apsaimniekošanas uzņēmuma CleanR valdes priekšsēdētājs Valērijs Stankevičs.

Lasīt tālāk...

Sods – līdz 1400 eiro!

123rf.com

Pie dzīvojamajām ēkām no trotuāriem sniegs jānotīra līdz plkst. 8.00 no rīta, bet nepieciešamības gadījumā sētniekam celiņi jātīra visu dienu 

Snigšanu vērot pa logu ir prieks, bet, izejot no mājas, rodas grūtības: trotuārs slidens, sniegs lipīgs, pārvietoties bīstami. Kam un kā būtu jānovāc sniegs pie daudzdzīvokļu mājām?

Lasīt tālāk...

„Kāpēc tāds rēķins?”

Pixabay.com

Aizmirsāt laicīgi nomainīt ūdens skaitītāju dzīvoklī? Uzziniet, kā tiksiet sodīts un vai kļūdu varēsiet labot 

„Es nokļuvu nepatīkamā situācijā, – raksta Marina no Zolitūdes apkaimes Rīgā. – Manā dzīvoklī ir divi ūdens skaitītāji. Vienam no tiem verifikācijas termiņš beigsies 2025. gadā, bet otram beidzās jau 2023. gada 2. decembrī. To pamanīju tikai pēc tam, kad no apsaimniekotāja Rīgas namu pārvaldnieks saņēmu rēķinu par 22 kubikmetriem ūdens, kur ietilpa arī soda nauda. Vai pārvaldniekam bija tiesības izrakstīt man rēķinu ar papildu ūdens kubikmetriem, lai gan viens skaitītājs joprojām bija verificēts?”  

Lasīt tālāk...

„Audzē taukus uz visas mājas rēķina!”

Freepik.com

Iedzīvotāji sūdzas, ka par ūdens zudumu izmaksas ir pārāk lielas: kā rīkoties apsaimniekotājam? 

Dzīvokļa rēķinā atkal un atkal iekļautā pozīcija – ūdens korekcija – ir ļoti nepatīkama. Ja aprēķinātā naudas summa ir liela, gribot negribot jāsāk domāt sliktu par kaimiņiem – ja nu viņi nelikumīgi ietekmē savu dzīvokļu ūdens skaitītājus? Atsevišķos gadījumos ir iedzīvotāji, kas pat neslēpj, ka izmanto magnētus un lieto ūdeni par velti. Protams, ka par velti nav nekas, tas vienkārši notiek uz pārējo mājas iedzīvotāju rēķina...

Lasīt tālāk...

„Iedzīvotāju paradumus var mainīt!”

Facebook.com / Rīgas namu pārvaldnieks

Rīdziniekiem no marta pie daudzdzīvokļu mājām būs jāuzstāda konteineri bioloģisko atkritumu šķirošanai 

Rīgā konteineri bioloģisko atkritumu šķirošanai obligāti būs jāuzstāda pie daudzdzīvokļu mājām, kurās ir vairāk par desmit dzīvokļiem. To paredz Rīgas domē pieņemtie grozījumi noteikumos par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu galvaspilsētā.

Lasīt tālāk...

Atkal krāpjas ar skaitītāju maiņu!

Pixabay.com

Rīdzinieks: „Saņēmu zvanu no aizdomīga uzņēmuma, kurš mēģināja mani piespiest nomainīt ūdens skaitītājus četrus mēnešus pirms to verifikācijas beigu termiņa! Kur krāpnieki ņēma manu tālruņa numuru?”

Latvijā atkal aktivizējušies uzņēmumi, kas maldina iedzīvotājus, piedāvājot ūdens patēriņa skaitītāju maiņu. Rezultātā dzīvokļu īpašnieki pārmaksā, bet uzņēmumi gūst papildu peļņu.

Lasīt tālāk...

Numuru arhīvs: spied un lasi!