Viss kas jāzin par savu māju!

Darīsim KOPĀ!

Tagad – 2,78 eiro par „kubu”

Freepik.com

No jūnija ir spēkā jaunais ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifs Rīgā. 

No 1. jūnija ir stājies spēkā jaunais Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas (SPRK) apstiprinātais ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifs. Tas paredz, ka par ūdensapgādes un kanalizācijas pakalpojumiem būs jāmaksā 2,30 eiro par kubikmetru (bez PVN), bet ar PVN – 2,78 eiro par kubikmetru. Līdz šim tarifs bija attiecīgi 2,14 eiro (bez PVN) un 2,59 eiro (ar PVN) par kubikmetru.

Lasīt tālāk...

Fiskālā vai universālā?

Unsplash.com

Nākamgad pārskatīs nekustamo īpašumu kadastrālās vērtības, bet nekustamā īpašuma nodokļa maksājums nepieaugs. 

2025. gadā tiks nošķirtas divas nekustamā īpašuma kadastrālās vērtības, ļaujot tās aktualizēt, vienlaikus nemainot nekustamā īpašuma nodokļa maksājumu, kas nākamgad paliks piesaistīts 2012. gada datiem. To paredz Saeimā galīgajā lasījumā atbalstītie grozījumi Nekustamā īpašuma valsts kadastra likumā.

Lasīt tālāk...

„Lētāk bija remontēt balkonus!”

123rf.com

Rīdzinieki turpina saņemt lielus nodokļu rēķinus savu māju sliktā stāvokļa dēļ, papildus izdevumi veido vidēji 500 eiro gadā

Atsevišķus rīdziniekus februārī nepatīkami šokēja straujš nekustamā īpašuma nodokļa pieaugums. 2024. gadā viņiem nodoklis palielinājies uzreiz 15 reizes. Rīgas domes Finanšu departamentā skaidro: ja māja tiek atzīta par vidi degradējošu, tad dzīvokļu īpašniekiem ikgadējais nekustamā īpašuma nodoklis jāmaksā pēc maksimālās likmes. „Tas ir šausmīgi!” – sūdzas cietušie rīdzinieki. „Lētāk droši vien būtu bijis māju izremontēt...”

Lasīt tālāk...

„Kad beidzot mazināsies tarifs?”

Freepik.com

Uzņēmumā Rīgas siltums skaidro, kāpēc gāzes cenas strauji samazinājās, bet maksa par apkuri – ne 

Šajās dienā Latvijas iedzīvotāji saņēma rēķinus par 2024. gada februāri un atviegloti uzelpoja: apkures izmaksas izrādījās krietni zemākas nekā mēnesi iepriekš. Tomēr februāra izmaksu šoks nav palicis bez sekām – arvien vairāk dzīvokļu īpašnieku interesējas, kāpēc uzņēmums Rīgas siltums kavējas ar siltumenerģijas tarifa samazināšanu.

Lasīt tālāk...

Vai ir vērts šķirot?

Freepik.com

Latvijas iedzīvotājiem piedāvā atgriezties pie jau aizmirstas atkritumu šķirošanas metodes, kad bioloģiskos atkritumus izmeta atsevišķā spainī...

No 2024. gada 1. janvāra bioloģiski noārdāmo jeb bio atkritumu šķirošana Latvijā ir obligāta. Kaut arī ir novērojams iedzīvotāju intereses pieaugums un pamazām palielinās pagalmu skaits, kuros ir uzstādīti brūnie konteineri, pagaidām bio atkritumu šķirošana notiek kūtri un šajos konteineros nonāk arī neatbilstīgs saturs.

Lasīt tālāk...

„Biju gatavs apvainoties!”

Freepik.com

Kāda rīdzinieka stāsts par iespēju samazināt elektrības rēķinu, pat nemainot tarifu plānu: norādījumi 12 vienkāršu soļu izpildei 

Lai ietaupītu elektrību, nav jāsēž tumsā. Mūsu lasītājs Aleksandrs no Purvciema apkaimes Rīgā dalījās ar atjautīgu metodi, kas, nepārkāpjot noteikumus, ļauj ietaupīt līdz 5 eiro mēnesī.

Lasīt tālāk...

Gaidām konkrētus skaitļus!

Freepik.com

Saeima ir pieņēmusi likumu iedzīvotāju atbalstam apkures un energoresursu rēķinu apmaksai. Rodas jautājums, kurš palīdzību saņems un kurš ne?

Šogad aukstais laiks sākās jau novembrī, tādēļ daudzi iedzīvotāji ar bailēm gaida nākamos apkures rēķinus. Un ne velti – speciālisti uzsver, ka ārgaisa temperatūras pazemināšanās par vienu grādu siltumenerģijas patēriņa apjomu palielina par 4,6–4,7%.

Lasīt tālāk...

Numuru arhīvs: spied un lasi!