Viss kas jāzin par savu māju!

Darīsim KOPĀ!

„Saņēmām rēķinu par 545 eiro!”

Māja avārijas stāvoklī: iedzīvotājiem jāmaksā gan paaugstināts nekustamā īpašuma nodoklis, gan jāsedz balkonu remonta izdevumi steidzamības kārtā 

Šogad atsevišķu māju dzīvokļu īpašnieki no Rīgas valstspilsētas pašvaldības Ieņēmumu pārvaldes saņēmuši šokējoši lielus rēķinus par nekustamā īpašuma nodokli. Noskaidrojot faktus, izrādījās, ka nekādas kļūdas nav – vienkārši mājām, kas atrodas avārijas stāvoklī, nodoklis ir palielināts 15 reizes. Tādā veidā iedzīvotāji ir izvēles priekšā – vai nu maksāt nodokli 500–800 eiro gadā, vai apmaksāt dārgu mājas remontu.

Lasīt tālāk...

Lai top gaisma!

Pexels.com

Elektroenerģijas piegādātāji sākuši sūtīt paziņojumus par tarifu samazināšanu. Kā būtu, ja jūs panikā būtu noslēdzis ilgtermiņa līgumu par fiksētu cenu?

Iesākumam laba ziņa: Nord Pool biržā strauji kritušās elektrības izmaksas. Tajā pašā laikā daudzi māju un dzīvokļu īpašnieki saprot, ka 2022. gada nogales panikas viļņa ietekmē ir pieņēmuši sev nelabvēlīgu lēmumu attiecībā uz tarifu plānu maiņu. Kurš saņems elektrību par labāko cenu, un kā rīkoties, ja neesat starp šiem lietotājiem?

Lasīt tālāk...

Dzīvoklī ir auksti, bet rēķini – milzīgi!

Pixabay.com

Kā māju pārvaldnieki ievēro apkures temperatūras kontroles prasības? 

2022. gada septembrī valdība nolēma mainīt apkures temperatūras normatīvo lielumu, to pazeminot visā Latvijā līdz +19°C. Nolēmām noskaidrot, vai namu apsaimniekotāji tiešām sāka noregulēt siltummezglus un vai tas iedzīvotājiem ļāva ietaupīt?

Lasīt tālāk...

Rīgas siltums samazinās tarifu

123rf.com

Uzņēmums Rīgas siltums plāno no 1. aprīļa samazināt siltumenerģijas tarifu par 10% jeb vairāk nekā par 18 eiro. 

Kopā ar valsts atbalstu mājsaimniecībām siltuma tarifs būs 110,53 eiro/MWh (bez PVN); salīdzinājumam – iepriekš tas bija 112,39 eiro/MWh (bez PVN).

Lasīt tālāk...

Valsts pagarina atbalsta termiņu

Freepik.com

Vēl vairāk Latvijas iedzīvotāju saņems ievērojamu atlaidi elektroenerģijas apmaksai

Ar savu lēmumu valdība elektroenerģijas lietotājiem pagarinājusi atbalsta saņemšanas periodu. Tas nozīmē, ka maznodrošinātas un trūcīgas personas, pirmās grupas invalīdi, bērnu invalīdu vecāki un daudzbērnu ģimenes līdz 2023. gada 30. aprīlim elektrības apmaksai saņems ievērojamu atlaidi.

Lasīt tālāk...

Sekojiet saviem rēķiniem!

123rf.com

Dažas ģimenes var saņemt par dubultu valsts atbalstu norēķinos par patērēto elektrību, bet šo iespēju neizmanto 

2023. gadā ir pieaudzis to elektroenerģijas piegādātāju skaits, kuri nodrošina valsts atbalsta piemērošanu iedzīvotājiem, kuriem ir aizsargātā lietotāja statuss. Ja pērn šādus pakalpojumus sniedza tikai uzņēmumi Tet un Elektrum, tad no janvāra saņemt ikmēneša atlaidi var arī kompānijas Enefit klienti. Ko darīt, ja jūsu rēķinos joprojām nav redzams valsts nodrošinātais ietaupījums?

Lasīt tālāk...

Kas apmaksās jūsu rēķinus?

Freepik.com

No 1. oktobra iedzīvotājiem paplašinātas iespējas saņemt pabalstu mājokļa izdevumu segšanai 

Ņemot vērā komunālo izdevumu straujo pieaugumu, Ministru kabinets pieņēma svarīgus normatīvo aktu grozījumus, paplašinot mājokļa pabalsta pieejamību. No 2022. gada 1. oktobra līdz 2023. gada 31. maijam ikvienam Latvijas iedzīvotājam, kas ir deklarēts, ir tiesības pretendēt uz mājokļa pabalstu īres, apsaimniekošanas un citu komunālo maksājumu segšanai, ja pēc šiem izdevumiem paliek mazāk nekā 327 eiro pirmajai personai mājsaimniecībā un 228 eiro – katrai nākamajai personai.

Lasīt tālāk...

Numuru arhīvs: spied un lasi!