Viss kas jāzin par savu māju!

Darīsim KOPĀ!

„Lētāk bija remontēt balkonus!”

123rf.com

Rīdzinieki turpina saņemt lielus nodokļu rēķinus savu māju sliktā stāvokļa dēļ, papildus izdevumi veido vidēji 500 eiro gadā

Atsevišķus rīdziniekus februārī nepatīkami šokēja straujš nekustamā īpašuma nodokļa pieaugums. 2024. gadā viņiem nodoklis palielinājies uzreiz 15 reizes. Rīgas domes Finanšu departamentā skaidro: ja māja tiek atzīta par vidi degradējošu, tad dzīvokļu īpašniekiem ikgadējais nekustamā īpašuma nodoklis jāmaksā pēc maksimālās likmes. „Tas ir šausmīgi!” – sūdzas cietušie rīdzinieki. „Lētāk droši vien būtu bijis māju izremontēt...”

Lasīt tālāk...

Vai ir vērts šķirot?

Freepik.com

Latvijas iedzīvotājiem piedāvā atgriezties pie jau aizmirstas atkritumu šķirošanas metodes, kad bioloģiskos atkritumus izmeta atsevišķā spainī...

No 2024. gada 1. janvāra bioloģiski noārdāmo jeb bio atkritumu šķirošana Latvijā ir obligāta. Kaut arī ir novērojams iedzīvotāju intereses pieaugums un pamazām palielinās pagalmu skaits, kuros ir uzstādīti brūnie konteineri, pagaidām bio atkritumu šķirošana notiek kūtri un šajos konteineros nonāk arī neatbilstīgs saturs.

Lasīt tālāk...

Cik maksāsim par apkuri?

123rf.com

Rīgas siltuma tarifs no 1. oktobra samazināsies

AS Rīgas siltums iesniedz Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijai jauno siltumenerģijas tarifu – 87,57 EUR/MWh bez PVN, kas būs par 3,5 % mazāks, nekā šobrīd spēkā esošais, tādējādi rīdziniekiem aktīvās apkures sezonas laikā par siltumu būs jāmaksā mazāk.

Lasīt tālāk...

Gaidām konkrētus skaitļus!

Freepik.com

Saeima ir pieņēmusi likumu iedzīvotāju atbalstam apkures un energoresursu rēķinu apmaksai. Rodas jautājums, kurš palīdzību saņems un kurš ne?

Šogad aukstais laiks sākās jau novembrī, tādēļ daudzi iedzīvotāji ar bailēm gaida nākamos apkures rēķinus. Un ne velti – speciālisti uzsver, ka ārgaisa temperatūras pazemināšanās par vienu grādu siltumenerģijas patēriņa apjomu palielina par 4,6–4,7%.

Lasīt tālāk...

Palielināts atbalsts aizsargātajiem lietotājiem

Freepik.com

Kam valsts apmaksās daļu no elektroenerģijas rēķina?

Elektroenerģijas rēķina izmaksu segšanai palielinām atbalstu aizsargātajiem lietotājiem. Ministru kabinets (MK) augustā apstiprināja Klimata un enerģētikas ministrijas (KEM) izstrādātos grozījumus „Aizsargātā lietotāja tirdzniecības pakalpojuma noteikumi”. Visām aizsargāto lietotāju grupām atbalsts elektroenerģijas rēķina izmaksu segšanai ir palielināts par 5 eiro, ietverot to jau septembra izrakstītajos elektroenerģijas rēķinos. 

Lasīt tālāk...

Rīgas siltums samazina tarifu

123rf.com

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija ir apstiprinājusi uzņēmuma Rīgas siltums jauno siltumenerģijas tarifu – 87,57 EUR/MWh bez PVN. 

Jaunais tarifs stājās spēkā no 1. oktobra, un tas būs divas reizes mazāks nekā pagājušajā gadā, tādējādi rīdziniekiem aktīvās sezonas laikā par siltumu būs jāmaksā mazāk.

Lasīt tālāk...

Mainīsies atkritumu izvešanas tarifi

Freepik.com

Inflācijas  un darbaspēka izmaksu pieauguma dēļ no 20. augusta Rīgā nedaudz pieaugs nešķiroto atkritumu izvešanas tarifi 4. zonā – Ziemeļu rajonā un Vidzemes priekšpilsētā, kur atkritumu apsaimniekošanas pakalpojumus sniedz SIA Eco Baltia vide.

Patlaban tarifs šajā zonā sadzīves nešķirotajiem atkritumiem par vienu kubikmetru ir 26,47 eiro (ieskaitot PVN), kas palielināsies līdz 27,10 eiro. Bioloģisko noārdāmo atkritumu tarifs patlaban ir 20,74 eiro, bet pieaugs līdz 21,68 eiro par kubikmetru, ierēķinot PVN.

Lasīt tālāk...

Numuru arhīvs: spied un lasi!