Viss kas jāzin par savu māju!

Darīsim KOPĀ!

Kā glābt dzīvojamo fondu?

Freepik.com

Mārtiņš Auders: „Pienācis laiks iedzīvotājiem ieviest obligātu maksājumu savu māju uzkrājumu fondā!”

Kompleksa renovācija Latvijā gada laikā tiek veikta 100–150 daudzdzīvokļu mājām. Tas ir aptuveni 0,6% no kopējā daudzdzīvokļu māju skaita, kas mūsu valstī ir jāatjauno. Kur ņemt miljardiem eiro, lai renovācijas programma neievilktos 200 gadu garumā, un kā palīdzēt iedzīvotājiem?

Lasīt tālāk...

Saņemiet naudu

Freepik.com

Pašvaldība ir gatava jūsu mājas vajadzībām atvēlēt no 10000 līdz 50000 eiro steidzamam remontam, siltināšanai vai teritorijas labiekārtošanai.

Rīgas apsaimniekotāju asociācijas pārstāvji kopā ar laikrakstu Darīsim kopā! maijā novadīja semināru „Rīgas pašvaldības līdzfinansējuma iegūšana sava mājokļa renovācijai”. Naudu no pašvaldības jau saņēmuši vairāki desmiti māju iedzīvotāju, skaidrs, ka arī citiem nevajadzētu vilcināties.

Lasīt tālāk...

„Pieprasām remontdarbu atcelšanu!”

Pexels.com

Dzīvokļu īpašnieki nebija pievērsuši vērību apsaimniekotāja darba plānam un tagad neko vairs nevar mainīt?

Uzņēmumi, kuri apsaimnieko dzīvokļu īpašnieku pārvaldīšanā nepārņemtās mājas, katru gadu līdz 15. oktobrim publicē remontdarbu plānus nākamajam gadam. Bieži vien dzīvokļu īpašnieki neuzskata par vajadzīgu iepazīties ar šiem plāniem, līdz nākamajā pavasarī viņi uz savas ādas izjūt šīs neuzmanības sekas.

Lasīt tālāk...

„Ieguldīt renovācijā ir izdevīgi”

Freepik.com

Pēc finanšu institūcijas Altum aprēķiniem valsts programmas ietvaros atjaunotās mājas sākušas ietaupīt vidēji ap 60% siltumenerģijas, kas naudas izteiksmē ir miljoniem eiro.

Nomocījuši lielie apkures rēķini? Mājas konstrukcija ir neapmierinošā stāvoklī, un tai nepieciešams kapitālais remonts? Šo problēmu risināšanai iedzīvotājiem tiek piedāvātas daudzdzīvokļu māju renovācijas programmas, kas ietver valsts dotācijas. Izskaidrosim, kā rīkoties, lai tās saņemtu.

Lasīt tālāk...

Laiks glābt māju!

Vai domājat par renovāciju? Valsts līdzfinansējums joprojām ir pieejams, nenokavē saņemt naudu!

Aprīlī Rīgas apsaimniekotāju asociācija organizēja semināru par tēmu „Nelielu māju renovācija, piesaistot Altum līdzfinansējumu”. Uz klātienes semināru ieradās daudz interesentu, vēl vairāk klausījās ekspertu runas tiešsaistē. Speciālisti atbildēja uz svarīgākajiem jautājumiem par Eiropas fondu līdzekļu piesaistīšanu mājokļa remontam un siltināšanai.

Lasīt tālāk...

„Vai mani var iesūdzēt tiesā?”

Freepik.com

Rīdziniece organizēja iedzīvotāju rakstisku aptauju par apsaimniekotāja maiņu un tagad baidās no sekām

Visus lēmumus daudzdzīvokļu mājā var pieņemt tikai dzīvokļu īpašnieki, balsojot „par” vai „pret” ierosinājumu. Balsošanas iniciators var būt jebkurš dzīvokļa īpašnieks. Bet vai viņam pēc tam ir jāuzņemas atbildība par sekām?

Lasīt tālāk...

Mācāmies skaitīt!

Pexels.com

Esat nolēmuši savā mājā dibināt dzīvokļu īpašnieku biedrību? Rūpīgi pārdomājiet visas ar atskaišu gatavošanu saistītās nianses

Dzīvokļu īpašnieku biedrības vairs nav nekas īpašs, tagad tās ir izveidotas daudzās ēkās Rīgā un citās valsts pilsētās. Taču 2024. gadā šie uzņēmumi saskārās ar pienākumu iesniegt VID gada pārskatu pēc stingrākiem noteikumiem. Tas attiecas arī uz gadījumiem, kad uzņēmums neveic finansiālo darbību. Atskaišu sagatavošanas procesā šopavasar atklājās arī citi sarežģījumi.

Lasīt tālāk...

Numuru arhīvs: spied un lasi!