Viss kas jāzin par savu māju!

Darīsim KOPĀ!

Nepalaidiet garām īpašuma nodokļa atlaidi!

No 2023. gada rīdziniekiem stājas spēkā jauna prasība: ja vēlaties maksāt mazāku nodokli, reģistrējiet savu e-pasta adresi

Daudzi rīdzinieki ir pieraduši saņemt atlaidi īpašuma nodoklim 25–90% apmērā. Lai nezaudētu atlaides, līdz 2023. gada 1. janvārim daļai Rīgas iedzīvotāju ir jāizpilda jaunās prasības. Neuzmanīgajiem nodoklis pieaugs vismaz par ceturtdaļu.

Lasīt tālāk...

Būvēt no jauna un remontēt esošo

Freepik.com

Paredzams, ka nākamo divu gadu laikā Rīgas pilsētas pašvaldība dzīvokļu rindu spēs samazināt vēl par 30 procentiem 

Beidzamo divu gadu laikā rinda pēc dzīvokļiem Rīgā ir samazinājusies par 30 procentiem, taču patlaban temps ir sabremzējies. Kaut arī Rīgas domes Mājokļu un vides departaments katru gadu palīdzību gaidošajām personām piešķir ne mazāk kā 400 pašvaldībai piederošo dzīvokļu, tomēr saņem aptuveni 550 jaunus pieteikumus. Šāda statistika parāda, ka problēma nerisinās un pašvaldībai jāgatavo nopietns izrāviens.

Lasīt tālāk...

Atbalstam varēs pieteikties no 1. oktobra

Pixabay.com

Kad izmaksās kompensāsiju par iegādāto malku, un kādi atbalsta veidi tiks pielietoti automātiski?

Septembrī būtiski palielinājusies iedzīvotāju interese par mājsaimniecībām paredzēto atbalstu energoresursu cenu pieauguma kompensēšanai. Rīdzinieki cenšas noskaidrot atbalsta saņemšanas nianses, zvanot pa Rīgas domes Labklājības departamenta bezmaksas informatīvo tālruni. Departamenta darbinieki informē, ka Rīgas pilsētas Apkaimju iedzīvotāju centrs pieņems iesniegumus atbalstam energoresursu cenu pieauguma kompensācijām no 1. oktobra. 

Lasīt tālāk...

Ne vairāk kā 0,10 eiro par kilovatstundu

Freepik.com

Rīdzinieki var pieteikties kompensācijai par elektrības izmantošanu apkurē 

No 1. novembra rīdzinieki var pieteikties kompensācijai par elektrības izmantošanu apkurē. Atbalstam var pieteikties gan attālināti, gan klātienē. Turpinās pieteikšanās arī pārējiem apkures atbalsta veidiem.

Lasīt tālāk...

Vai taisnība, ka izslēgs laternas?

Freepik.com

„Mūsu mājas pagalmā Kurzemes prospektā Rīgā ir izslēgtas vairākas laternas. Es vēlu atgriežos mājās no darba un esmu sašutusi par varas iestāžu lēmumu taupīt uz pagalmu apgaismojumu. Tagad man ir bail nākt no autobusu pieturas līdz mājas ieejas durvīm,” raksta Marjana.

Rīgas domes Komunikācijas pārvaldē noskaidrojām, ka pilsētas vadība nav pieņēmusi lēmumu par laternu atslēgšanu ne pagalmos, ne gar ielām.

Lasīt tālāk...

Piešķir naudu arī balkoniem

Rīgā dots starts atjaunotajai daudzdzīvokļu māju remontu atbalsta programmai. Būs iespējams saņemt līdz 30000 eiro

Rīgas pilsētas pašvaldības Īpašuma departaments informē par atjaunotās dzīvojamo māju remontu atbalsta programmas uzsākšanu. Tagad dzīvokļu īpašnieki varēs no pašvaldības saņemt naudu fasādes vai pat atsevišķu tās elementu, piemēram, dažu balkonu vai lodžiju, remontam.

Lasīt tālāk...

Samazinājusies dzīvokļu rinda!

Unsplash.com

Gada laikā rinda uz Rīgas pašvaldības dzīvokļiem samazinājusies par piekto daļu jeb 20 %, ziņo Rīgas domes Mājokļu un vides departaments. 

Rīgas pašvaldībai piederošo dzīvojamo fondu veido aptuveni 12 000 dzīvokļu, kas tiek izmantoti palīdzības sniegšanai mājokļa jomā. No tiem aptuveni 2000 ir sociālie dzīvokļi, pārējie – pašvaldības īres dzīvokļi.

Lasīt tālāk...

Numuru arhīvs: spied un lasi!