Namu pārvaldnieka Bites planēta
- Detaļas
- Kategorija: Namu pārvalde
- Publicēts Trešdiena, 04 Aprīlis 2012 13:35
Kas ir atbildīgs par cauriem jumtiem un dīkā stāvošiem liftiem? Kam adresēt pretenzijas par netīrām kāpņu telpām un tumšiem gaiteņiem? Skaidra lieta – namu pārvaldniekam, kuru gribētos, kā saka, pazīt pēc sejas. Šodien vēlamies jūs iepazīstināt ar namu pārvaldes Purvciema nami vadītāju.
Namu pārvaldnieks – cilvēka draugs
„Es par jums namu pārvaldniekam sūdzēšos!” agrāk kaimiņi biedēja nogrēkojušos kaimiņu. Kaimiņš nobijās. Kliedzoši skaļās, viszinīgās un enerģiskās dāmas tēls filmā „Briljantu roka”, lai cik grotesks, lieliski atbilda tipiskam šā amata pārstāvim. Tagad ar namu pārvaldniekiem nevienu vairs nebaida. Ne jau tāpēc, ka viņi visi piepeši kļuvuši labiņi un atsaucīgi, gluži vienkārši vairākums no mums savu namu pārvaldnieku sejā nav redzējis. Kur viņš sēž, ko dara – mūs šie jautājumi nenodarbina, mēs ar savām problēmām esam paši par sevi, namu pārvaldnieks pats par sevi. Viņš mums ir tāds kā citplanētietis. Tiesa gan, pēdējā laikā situācija sākusi mainīties. Cilvēki sākuši interesēties, kas apsaimnieko viņu mājokļus, kas un kam iekasē viņu sūri grūti pelnītos grašus.
Iepazīstieties: Ģirts Bite
Namu pārvaldi Purvciema nami Ģirts Bite īpaši ilgi nevada – šos pienākumus viņš sāka pildīt tikai pagājušā gada augustā. Ja mani nosauks par jauno speciālistu, es neapvainošos, viņš smaidot saka. Bet saimniecība viņam tikusi patiešām prāva.
– Lai lasītājiem rastos priekšstats par mūsu namu pārvaldi, pateikšu, ka SIA Purvciema nami apsaimnieko 266 dzīvojamās mājas, kurās ir 17775 dzīvokļi un pavisam deklarēti 3928 iemītnieki. Apsaimniekojam arī administratīvo ēku D. Brantkalna ielā 21. Tā ka rūpju un raižu ir gana.
– Droši vien ir tādi uzdevumi, kuru risināšana ir ļoti sāpīga.
– Galvenais neatrisinātais jautājums mums ir norēķini par saņemto siltumu. Problēmu rada tas, ka SIA Purvciema nami un AS Rīgas siltums noslēgtais līgums paredz, ka mēs par patērēto siltumenerģiju norēķināmies līdz nākamā mēneša 20. datumam, savukārt iedzīvotāji, piemēram, par janvāri var maksāt līdz pat 10. martam. Tas patiesi rada galvassāpes...
Jaunie noteikumi neko nemaina
– Mūsu avīzes lasītājiem sakrājies daudz jautājumu par sētnieku darbu. Īpašu interesi šai ziņā rada viņu darbs jauno, nesen pieņemto „slotas un grābekļa meistaru” noteikumu gaismā. Kas pēc šo noteikumu pieņemšanas ir mainījies? Vai sētnieki ir sākuši labāk strādāt, tīrāk slaucīt, vairāk saņemt?
– Jaunā instrukcija par sētnieku darba pienākumiem un apjomu īpašuma sanitārās tīrības nodrošināšanā, kas ir nekustamā īpašuma apsaimniekošanas pilnvarojuma līguma 2. pielikums, būtiski nav mainījusi sētnieku pienākumus. Apjoma un kvalitātes prasības palikušas agrākās. Bet darba samaksa ir mainījusies sakarā ar to, ka paaugstināts minimālās algas līmenis.
– Varbūt ir paaugstinātas izdevumu normas sētnieku darba inventāra iegādei?
– Nav paaugstinātas. Arī tās noteiktas pagājušā gada līmenī.
– Tātad arī darba kvalitāte saglabāsies iepriekšējā līmenī?
– Tas jau no cilvēka ir atkarīgs.
– Kas varētu ietekmēt viņa darba kvalitāti?
– Domāju, ka māju iemītniekiem jāsāk pašiem ar sevi. Ne jau sētnieki apmālē māju sienas un piegružo kāpņu telpas.
– Acīmredzot jūsu teiktais jāsaprot tā, ka tad, kad ļaudis kļūs prasīgāki pret sevi, tad arī pret sētniekiem varēs izturēties prasīgāk. Bet var taču gadīties arī vienkārši slikti darbinieki.
– Gadās ar. Bet labu sētnieku, manuprāt, tāpēc arī ir grūti atrast, ka māju iemītnieki paši neuzvedas kā pienākas.
Sūdzību par sētniekiem nav daudz
– Un tomēr, ko darīt, ja sētnieks pavirši pilda savus pienākumus vai, kā dzirdēts, laiž nama pagrabā svešus cilvēkus?
– SIA Purvciema nami strādā 186 sētnieki, un pretenziju pret viņiem nav nemaz tik daudz. Mēnesī saņemam tikai divas trīs rakstiskas vai mutiskas (pa tālruni) sūdzības. Tas liecina, ka visumā šis darbs ir sakārtots. Runām par to, ka kāds sētnieks laiž pagrabā svešus cilvēkus, es neticu. Kam viņam tas vajadzīgs? Bet vispār par sētnieku vāju vai neapmierinošu darbu noteikti vajag ziņot apsaimniekotājam pa tālruņiem, kas norādīti ikmēneša rēķinos. Zvēru, ka neviena sūdzība pie mums nepaliek bez ievērības.
– Vai pateiksiet, kur cilvēkiem vērsties, ja ir kas sasāpējis?
– Var zvanīt pa tālruni 67596183 (fakss – 67146112), elektroniskā pasta adrese – Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.. Apmeklētāju pieņemšana D. Brantkalna ielā 21: pirmdienās 14.00–19.00, otrdienās 8.00–11.00, ceturtdienās 16.00–19.00.
– Vai nav ienākusi prātā doma namu pārvaldes apsaimniekošanā esošās teritorijas uzkopšanu uzticēt kādai specializētajai firmai?
– Mēs patlaban pētām šo tirgu. Piebildīšu, ka, pēc manā rīcībā esošās informācijas, tāds apsaimniekošanas modelis visai veiksmīgi darbojas pie mūsu kaimiņiem igauņiem. Plānojam apmeklēt kaimiņus un pārrunāt šāda veida problēmas, kā arī apmainīties ar pieredzi.
– Kādā noskaņā sākāt 2009. gadu?
– Darbīgā. Neraugoties uz valstī notiekošajiem procesiem, mums Purvciema namos izdevies šim gadam izstrādāt tādu budžetu, kas ļaus pat palielināt plānveida remonta darbu apjomu, apsaimniekošanas cenu saglabājot 2008. gada līmenī. Bet mums pērn tā bija vidēji 37–38 santīmi par kvadrātmetru mēnesī...