Viss kas jāzin par savu māju!

Darīsim KOPĀ!

Skaistums… neprasa upurus

Iekārtojot dzīvokli, ļoti atbildīgs brīdis ir mīksto mēbeļu iegāde, stāsta mēbeļu formas Ra&Riss konsultante Vera Truhina. Savukārt, izvēloties mīkstās mēbeles, īpaša uzmanība jāpievērš apdares materiālam, kas ir savdabīgs mīksto mēbeļu „apģērbs”.

Ar ko mēbeļu audumi atšķiras no parastajiem? Vispirms jau ar paaugstinātu nodilumizturību, ugunsizturību un pat neredzamu teflona uzsmidzinājumu, kas pasargā no mitruma un traipiem.

Šobrīd prioritāte ir atturīga un dabiski eleganta mēbeļu apdare, komforts, oriģinalitāte, bet ne nomācoša greznība. Ideāls variants – faktūra, kas rada asociācijas ar dabas objektiem, bez noteikta zīmējuma, saka Vera Truhina.

Kā kopt?

Pieņemsim, ka moderns mēbeļu apdares materiāls ir izraudzīts. Jebkura lieta kalpos ilgāk, ja to pareizi kopsim. Mēbeļu audumi nav izņēmums.

Lūk, daži vienkārši ieteikumi, kuri noteikti jums palīdzēs:

  • ja gatavojaties mazgāt noņemamos pārvalkus, kam ir rāvējslēdzēji, noteikti tos visus aizvelciet, lai mazgāšanas laikā nesabojātu audumu;
  • regulāri mazgājot no mēbeļu auduma izgatavotos noņemamos pārvalkus, iegaumējiet, ka ar laiku tie pēc krāsas sāks atšķirties no nenoņemamajiem pārvalkiem;
  • sausajai tīrīšanai izmantojiet suku ar mīkstiem sariem, jo cieti var sabojāt materiāla virsmu;
  • rupjas faktūras audumus tīriet nevis ar suku, bet gan putekļusūcēju;
  • lai mēbeļu audums pirms laika neizbalotu un nezaudētu krāsu, to vēlams sargāt no tiešiem saules stariem;
  • ja mēbeļu audums elektrizējas, apstrādājiet tā virsmu ar antistatisku līdzekli un regulāri mitriniet telpu;
  • centieties maksimāli ātri no apdares materiāla notīrīt jebkurus netīrumus, neļaujot tiem iesūkties auduma struktūrā;
  • pirms uzklājat audumam tīrīšanas līdzekli, piesedziet traipam tuvākos dekoratīvos elementus;
  • lai tīrīšanas līdzeklis neatstātu nepatīkamas pēdas, lietojiet to nelielā daudzumā un ar sūkli uzklājiet virzienā no traipa malām uz centru;
  • lai ap tīrītajām vietām mazgāšanas līdzeklis neveidotu oreolu, ieteicams virsmu apstrādāt no vīles līdz vīlei.

Kā iztīrīt?

Sausu sveces vasku sadrupiniet, nokasiet un savāciet ar putekļusūcēju. Palikušajam traipam uzklājiet dzēšpapīru un pagludiniet.

Košļājamajai gumijai uzlieciet ledus gabaliņus (plastmasas maisiņā), kad tā sacietējusi, nokasiet ar neasu priekšmetu. Uzpiliniet audumam etilspirtu un ar roku plaukšķinot nožāvējiet.

Kafijas traipu mazgājiet ar maigām ziepēm un nosusiniet.

Alus traipu mazgājiet ar maigām ziepēm, iepriekš samitrinot audumu. Pēc tam uzlejiet nedaudz etiķa šķīduma (2 ēdamkarotes etiķa esences uz litru ūdens), nosusiniet, paskalojiet ar tīru ūdeni un lieko mitrumu uzsūciniet ar salveti.

Asins traipus mazgājiet ar aukstu ūdeni.

Sakaltušu šokolādi no auduma mazgājiet ar siltu ūdeni un maigām ziepēm. Nosusiniet.

Džema traipam uzklājiet maigu ziepju šķīdumu ar etiķi. Nosusiniet, paskalojiet ar tīru ūdeni un uzslaukiet lieko mitrumu.

Augļu sulas traipam uzklājiet ožamā spirta un etiķa šķīdumu un izžāvējiet.

Sarkanvīna traipu nekavējoties samitriniet, mitrajam traipam uzberiet sāli.

Baltvīna traipu mazgājiet ar etilspirta un ūdens šķīdumu proporcijā 3:1 un nosusiniet. Vēlreiz pamazgājiet ar maigu ziepju šķīdumu un izžāvējiet.

Lūpu pomādes traipu nekavējoties mazgājiet ar 10% spirta šķīdumu un nosusiniet. Noskalojiet ar tīru ūdeni un atkal nosusiniet.

Lodīšu pildspalvas traipu uzreiz paberzējiet ar 10% spirta šķīdumu, nosusiniet, noskalojiet ar tīru ūdeni un uzslaukiet lieko mitrumu.

Numuru arhīvs: spied un lasi!