Pēc skaitītāja nomaiņas – 12 latu ietaupījums mēnesī
- Detaļas
- Kategorija: Ir problēma!
- Publicēts Ceturtdiena, 21 Jūnijs 2012 09:25
„Šā gada janvārī vērsos jūsu avīzē ar jautājumu, kādēļ pēc Latvenergo vecā skaitītāja nomaiņas ar jaunu elektronisko manā dzīvoklī krasi palielinājās elektroenerģijas patēriņš. Piebildīšu, ka mājā nekāda jauna tehnika klāt nav nākusi. Atbildi saņēmu, liels paldies. Tomēr turpināju uzraudzīt jauno Latvenergo skaitītāju un vēlos jums pastāstīt, kā man izdevās novērst elektrības pieskaitījumus.
Lūk, kā tas viss notika. Mūsu mājā uzstādīja jaunus elektroenerģijas skaitītājus. Uzreiz pamanīju, ka Latvenergo rēķini palielinājušies. Nolēmu noskaidrot, kas notiek.
Mēs dzīvoklī veicām vairākus eksperimentus: visur izslēdzām elektrību un nolasījām skaitītāja rādījumus pirms iziešanas no mājām un pēc atgriešanās. Dīvaini: no pulksten 18.00 līdz 24.00, kad mājās neviena nebija, aparāts bija pieskaitījis trīs kilovatstundas.
Nākamajā dienā nolasīju rādījumus ik pēc stundas. Līdz pulksten 17.00 viss bija vislabākajā kārtībā, bet pēc tam skaitītājs sāka uzrādīt dubultu patēriņu. Ieraudzījusi to, kritu izmisumā. Iznāca, ka diennaktī pilnīga enerģētiskā miera stāvoklī (neieslēdzot veļas mazgājamo mašīnu un gandrīz nelietojot apgaismojumu) mēs patērējam septiņas astoņas kilovatstundas.
Aprunājos ar kolēģiem un paziņām, bet neviens nespēja dot derīgu padomu. Tad vērsos uzņēmumā Latvenergo ar lūgumu pārbaudīt skaitītāja precizitāti. Uzrakstīju arī namu pārvaldei un lūdzu atsūtīt elektriķi. Namu pārvaldes darbinieks ieradās un konstatēja tikai to, ka neviens no kaimiņiem manu elektrību nezog. Ja būtu apstājusies šajā posmā, vēl šobaltdien mani nomocītu jautājums: kāpēc pēc jaunā elektroniskā skaitītāja uzstādīšanas elektroenerģijas patēriņš manā dzīvoklī palielinājies par 100 kWh mēnesī?
Vērsos Patērētāju tiesību aizsardzības centrā, bet izrādījās, ka tur neviens nevar sniegt informāciju par Latvenergo pakalpojumiem, ar to nodarbojoties Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija. Piezvanīju Regulatoram un saņēmu šādu padomu: „Ja jūs šaubāties par skaitītāja rādījumu precizitāti, pieprasiet ekspertīzi. Šai nolūkā vērsieties ar iesniegumu uzņēmumā Latvenergo”.
Domājat, ka ir tik vienkārši īstenot tādu ieteikumu? Nē, mani šokēja Latvenergo klientu apkalpošanas centra darbinieces paziņojums: „Jums nāksies pašai maksāt par ekspertīzi un skaitītāja pirmstermiņa nomaiņu. Maksa par pakalpojumu – gandrīz 50 latu”. Ņemot vērā, ka mani ikmēneša rēķini par elektrību bija pieauguši par 12 latiem, nolēmu, ka nav ko zaudēt. Pirmajos četros mēnešos biju pārmaksājusi vismaz 30 latu, kurus man, protams, neviens neatmaksās.
Norunātajā laikā ieradās Latvenergo elektriķis. Viņš pārbaudīja, kā darbojas skaitītājs, nīgri burkšķēdams, ka šie aparāti nav domāti uzstādīšanai vecās mājās: „Ja vēlaties mainīt skaitītāju, lai tā būtu, tomēr vispirms labi padomājiet”. Atbildēju, ka esmu pietiekami labi visu apdomājusi, lai maina.
Tai dienā man atkal uzstādīja vecā parauga skaitītāju ar disku, pēc kura viegli var noteikt, cik daudz elektrības tērē dzīvoklis. Pirmajās dienās atviegloti uzelpoju: patēriņš bija tāds pats kā pirms jaunā elektroniskā skaitītāja uzstādīšanas.
Pēc pāris nedēļām man piezvanīja elektriķis, kurš bija nomainījis skaitītāju. Viņš pavēstīja, ka ekspertīzes slēdziens ir man nelabvēlīgs, tāpēc par pārbaudi būs jāmaksā. Neko citu arī nebiju gaidījusi.
Ekspertīzes slēdziens bija iemests pastkastē. Ieraudzījusi šos divus neoficiālos „špikerus” un izlasījusi uzrakstīto, sapratu, ka nekāda reāla ekspertīze nemaz nav veikta. Uzskatu, ka Latvenergo pienākums bija atsūtīt man oficiālu dokumentu ar oriģināliem parakstiem un pārbaudi veikušā uzņēmuma zīmogiem.
Netiešs pierādījums manai taisnībai bija tas, ka Latvenergo nepieprasīja no manis maksu par skaitītāja pirmstermiņa nomaiņu. Iesaku visiem, kas šaubās par elektroenerģijas uzskaites pareizību, uzreiz vērsties Latvenergo. Man patika šā uzņēmuma meistara teiktais, ka „tas, kas jums zaga elektrību, vairs to nedara”. Man kļuva skaidrs, ka elektrību man zaga Latvenergo jaunais skaitītājs.
Ar cieņu, Iluta Skaldere-Repse”