Kā saglabāt dzīvokli?
- Detaļas
- Kategorija: Ir problēma!
- Publicēts Pirmdiena, 09 Aprīlis 2012 08:21
„Avīzes iepriekšējā numurā bija publicēts skaidrojums, kā panākt, lai dzīvoklim tiktu piešķirts sociālā dzīvokļa statuss. Mums ir šāda situācija: man ir 76 gadi, vīram drīz būs 80, jau vairāk nekā 50 gadu saskaņā ar īres līgumu esam nodzīvojuši vienā un tai pašā dzīvoklī, kurā ir divas savstarpēji savienotas istabas. Slimības dēļ nākas pirkt dārgas zāles, tāpēc mums ir iekrājies parāds, lai gan saņemam sociālo pabalstu. Tagad mājas pārvaldnieks draud mūs pārvietot uz baraku Bolderājā. Tas mums būtu nāves spriedums. Kaimiņi iesaka pamēģināt panākt, lai mūsu dzīvoklim piešķirtu sociālā dzīvokļa statusu. Vai mums ir kādas izredzes?” Marija Eķere
Tiesības īrēt sociālo dzīvokli nosaka likums „Par sociālajiem dzīvokļiem un sociālajām dzīvojamām mājām”. Šīs tiesības jāapliecina ar dokumentiem, kas dažādām iedzīvotāju kategorijām ir atšķirīgi, un par tiem mēs stāstījām laikraksta iepriekšējā numurā.
Pēc visa spriežot, jums ir trūcīgas ģimenes statuss. Pastāstīsim, kāds variants jums būtu piemērots.
Vispirms sociālajam dienestam jāsniedz rakstisks slēdziens par jūsu ģimenes atbilstību trūcīgas ģimenes statusam. Tālāk tiks skatīts jautājums par sociālā dzīvokļa statusa piešķiršanu jūsu mājoklim. Tādu statusu var noteikt:
- vienistabas dzīvoklim, kura platība nepārsniedz 35 kvadrātmetrus, ja tajā dzīvo viens cilvēks;
- ja dzīvoklī ir vairāki iemītnieki, tad attiecīgi rēķina 20 kvadrātmetrus uz pirmo personu un 15 kvadrātmetrus uz katru nākamo personu.
Jūs varat pretendēt uz sociālā dzīvokļa statusa piešķiršanu savam dzīvoklim tikai tādā gadījumā, ja tā platība nepārsniedz 35 kvadrātmetrus. Pārliecinājušies, ka dzīvoklis atbilst šai prasībai, dodieties ar iesniegumu uz sociālās palīdzības dienestu.
Ja rodas neskaidrības, detaļas var precizēt, zvanot uz Rīgas domes bezmaksas informācijas tālruņiem 80005055 un 8000800 darbdienās no 9.00 līdz 16.00.
Atbildes sagatavoja Sv. LISIVŅENKO