Kā pārspēt viltībā mājas saimnieku?
- Detaļas
- Kategorija: Ir problēma!
- Publicēts Ceturtdiena, 05 Aprīlis 2012 10:49
«Dzīvoju saimnieka mājā, kura jau divreiz pārdota tālāk. Tagad mums uzradies trešais īpašnieks. Iepriekšējais saimnieks rēķinus vairs neizraksta, bet jauno četru mēnešu laikā neviens pat iztālēm nav redzējis. Mums krājas maksājumu parāds. Esam nobažījušies, ka saimnieks ar nolūku mums nesūta kvītis, lai pēc tam izliktu no dzīvokļiem. Māja nav liela – divi stāvi, seši dzīvokļi. Rīgas domē mums paskaidroja, ka saimnieku mājas pašvaldība nekontrolē. Sakiet, ko lai mēs darām?»
Iespējami vairāki varianti. Jūs varat īres maksu un naudu par komunālajiem pakalpojumiem nodot priekšpilsētas tiesas glabāšanā. Maksājumu lielumu nosakiet paši, bet tādu, kura pietiekamība jums nerada šaubas. Naudu atlieciet, teiksim, ik pa trim mēnešiem. Kad saimnieks vēlēsies naudu saņemt, tiesa pieprasīs ne tikai apstiprinājumu viņa tiesībām uz nekustamo īpašumu, bet arī maksājumu pamatojumu. Tā ka mājas iemītnieki var būt pat ieguvēji.
Vēl viens veids, kā pārspēt viltībā mājas saimnieku, – atvērt uzkrājumu kontu pie notāra un tur glabāt īrei un komunālajiem maksājumiem paredzēto naudu.
Ja mājas īpašnieks pēkšņi atradīsies un pieprasīs samaksāt parādu par mājokli, jūs viņam paskaidrosiet, ka, pierādījis savas tiesības uz māju, naudu viņš var saņemt tiesā vai pie notāra. Vēl tikai precizēsim, ka, vēršoties tiesā, jums būs vajadzīga jurista palīdzība, lai pareizi uzrakstītu iesniegumu, bet tad, ja par uzticības personu izraudzīsities notāru, pēdējais pats noformēs uzkrājumu konta atvēršanai nepieciešamos papīrus.