Kurš soda par ūdensskaitītāja izmantošanu, kam beidzies lietošanas termiņš?
- Detaļas
- Kategorija: Ir problēma!
- Publicēts Ceturtdiena, 09 Marts 2017 13:04
“Mūsu mājā ir problēmas ar ūdens patēriņa skaitītāju verificēšanu. 2011. gadā kooperatīvs visos dzīvokļos uzstādīja jaunus C klases mēraparātus. Pēc Ministru kabineta noteikumiem ūdens patēriņa skaitītāji no jauna jāverificē pēc četru gadu lietošanas, taču mūsu kooperatīva biedri patvaļīgi jau divus gadus šo termiņu ir nokavējuši un turpina lietot skaitītājus.
Mēs vērsāmies Patērētāju tiesību aizsardzības centrā, taču tur mums palīdzēt nevar. Uzņēmumam ”Rīgas ūdens” arī ir pilnīgi vienalga, jo viņiem nav jāatbild par dzīvoklī uzstādītiem un lietotiem mēraparātiem. Arī lielākais vairums dzīvokļu īpašnieku nav ieinteresēti savlaicīgā skaitītāju verifikācijā, jo tas maksā naudu.
Patlaban mūsu mājā ir izveidojusies situācija – tiek pārkāpts likums par mēraparātu verifikāciju, bet nevienas uzraugošas iestādes, kurā dzīvokļu īpašniekiem vērsties ar sūdzību, Latvijā nav. Sakiet, ko mums darīt, lai atbildīgās personas apsekotu dzīvokļus un sodītu pārkāpējus?”
Uz jautājumu atbild Rīgas domes Mājokļu un vides departamenta Apsaimniekošanas pārvaldes vadītāja Ingrīda Mutjanko.
– Atsevišķas mājas iedzīvotāji nevar patstāvīgi pieņemt lēmumu par ūdensskaitītāju verifikācijas termiņu pat tādā gadījumā, ja par to nobalsojis konkrētās mājas dzīvokļu īpašnieku vairākums. Tas tādēļ, ka likums Par mērījumu vienotību noteic vispārējās metroloģiskās prasības dzīvokļos izmantotajiem ūdensskaitītājiem. Savukārt Ministru kabineta noteikumi Nr. 40 nosaka valsts metroloģiskajai kontrolei pakļauto mērīšanas līdzekļu sarakstu un to verificēšanas periodiskumu.
Tas, ka iedzīvotājiem par patērēto ūdeni ir jānorēķinās atbilstoši ūdensskaitītāja rādījumiem, ir noteikts Ministru kabineta noteikumos Nr. 1013. Tikai jāatceras, ka šie noteikumi ir saistoši tajās mājās, kuras dzīvokļu īpašnieki vai to pilnvarotās personas nav pārņēmušas savā valdījumā no valsts vai pašvaldības. Spriežot pēc lasītāja vēstules, noprotams, ka māja ir pārņemta dzīvokļu īpašnieku valdījumā un pārvaldīšanas darbību veikšanai ir izveidota biedrība.
Šādā gadījumā kopsapulcē dzīvokļu īpašnieki var apstiprināt kārtību, kādā veidā viņi norēķināsies par patērēto ūdeni, viņiem ir atļaut vispār atteikties no ūdens patēriņa mēraparātu izmantošanas. Galvenais, lai tiktu apmaksāta visa rēķina summa, ko māja saņem no pakalpojuma piegādātāja – uzņēmuma Rīgas ūdens.
Pieņemsim, ka mājas iedzīvotāji nav pieņēmuši lēmumu par atšķirīgu maksas sadalījumu par patērēto ūdens daudzumu, joprojām vadās pēc Ministru kabineta noteikumiem Nr. 1013 un ņem vērā individuālo ūdens patēriņa skaitītāju rādījumus. Šiem iedzīvotājiem, arī vēstules autoram, varu paskaidrot, ka Latvijā nav iestādes, kura pārbaudītu ūdensskaitītāju verifikācijas termiņus un sodītu pārkāpējus. Taču, tā kā starp dzīvokļu īpašniekiem un pārvaldnieku ir civiltiesiskas attiecības, tad jebkura strīda gadījumā cietušā puse var vērsties tiesā.
Tāpat, ja ir konfliktsituācija, pēc padoma var vērsties Rīgas apsaimniekotāju asociācijā Lāčplēša ielā 24, Rīgā, tālrunis: 22090355.