Strīds: cik maksā „salabšana” ar pārvaldnieku?
- Detaļas
- Kategorija: Ir problēma!
- Publicēts Sestdiena, 14 Aprīlis 2018 12:49
„Mūsu ģimenei bija iekrājies 1127 eiro liels parāds par komunālajiem pakalpojumiem, un kooperatīvs mūs iesūdzēja tiesā. Parādu paguvām samaksāt līdz tiesai un domājām, ka ar to visas nepatikšanas beigušās, taču tagad kooperatīvs prasa papildus vēl samaksāt 338 eiro, ko tas esot iztērējis, lai samaksātu tiesas izdevumus. Līdzīgu papīru saņēmām arī no tiesas. Ko darīt? Kooperatīvs taču pats vainīgs, ja sadomāja ar mums tiesāties... Vai pārvaldniekam ir tiesības piedzīt no mums paša izdevumus?” Alla
Uz lasītāju jautājumiem atbild jurists Juris Sokolovskis.
Diemžēl pārvaldniekam ir tiesības prasīt, lai parādnieks sedz tiesas izdevumus. Šos izdevumus veido valsts nodeva, bet tai var pievienoties izdevumi par advokāta pakalpojumiem.
Ko darīt parādniekam, lai izvairītos no papildu izdevumiem? Pamatparādu vajadzēja samaksāt līdz tiesvedības sākumam. Ja cilvēks vilcināsies samaksāt pārvaldnieka tiesas izdevumus, var rasties nepatīkama situācija – kooperatīvs var izpildu rakstu nodot tiesu izpildītājam, un tad bijušajam parādniekam nāksies ne tikai segt tiesas izdevumus, bet arī apmaksāt nebūt ne lētos tiesu izpildītāja pakalpojumus.
Ir vēl viens paņēmiens, kā izvairīties no liekiem izdevumiem: parādniekam un kooperatīvam ir ļauts jau tiesvedības laikā noslēgt mierizlīgumu. Piemēram, parādnieks var apsolīt samaksāt pamatparādu, ar nosacījumu, ka tiek atbrīvots no tiesas izdevumu maksāšanas. Mierizlīgums stājas spēkā tikai tad, ja tas apmierina abas puses.