Viss kas jāzin par savu māju!

Darīsim KOPĀ!

Sods par sniega nenotīrīšanu – līdz 1500 eiro!

Pixabay.com

Laika posmā no 1. līdz 3. februārim Rīgas domes Administratīvā inspekcija noformējusi 58 apskates protokolus – 43 par nenotīrītiem gājēju celiņiem un ietvēm, septiņus – par nenotīrītiem jumtiem, sešus – par piebraucamo celiņu netīrīšanu, bet vēl divus – par pašvaldības valdījumā esošo ielu un sabiedriskā transporta pieturvietu neatbilstošu uzturēšanu.

Savukārt pašvaldības policijā februārī, laika posmā no 1. līdz 7. feb­ruārim, uzsākts 151 administratīvais pārkāpumu process saistībā ar nenotīrītu sniegu, no tiem 108 – par nenotīrītām ietvēm, 39 – par nenotīrītiem jumtiem, balkoniem un lodžijām, bet četri – par citiem ar sniega nenotīrīšanu saistītiem pārkāpumiem.

Pašvaldība aicina iedzīvotājus šajā laikā būt īpaši uzmanīgiem, pārvietojoties gar ēkām. Arī autovadītājiem pirms spēkrata novietošanas ieteicams pavērst skatu uz blakus esošā nama jumtu.

Tāpat jāatgādina, ka par savlaicīgu ietvju un ēku jumtu neattīrīšanu no sniega un apledojuma Rīgas domes saistošie noteikumi paredz administratīvos sodus. Maksimālais sods fiziskām personām var sasniegt 350 eiro, bet juridiskām personām – 1400 eiro.

Par nenotīrītām ietvēm vai jumtiem iedzīvotāji aicināti ziņot pašvaldībai:

■ administratīvajai inspekcijai – 67013558; 67026626 vai Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. (darba laikā);

■ pašvaldības policijai – 110 vai izmantojot mobilo lietotni (jebkurā laikā) App store, Google Play.

Numuru arhīvs: spied un lasi!