Logi: mīti un patiesība
- Detaļas
- Kategorija: Mājai
- Publicēts Piektdiena, 13 Aprīlis 2012 13:40
Mīts nr. 1. PVC logu montāža – gružu un netīrumu kalni
Pareizāk būtu teikt, ka pēc jebkura loga montāžas, kā jau pēc jebkāda veida būvdarbiem, paliek gruži, bet ne jau tādos apjomos, kā mēs to dažkārt iedomājamies.
Jebkurā gadījumā sagatavojieties uzstādīšanai: novāciet no palodzes visu, kas tur atrodas, atbrīvojiet pieeju logam, sagatavojiet atkritumu maisus, apklājiet mēbeles ar plēvi, lai tās neapputētu.
Montētāju pienākums ir pašiem savākt un iznest gružus. Tomēr iepriekš noteikti pārrunājiet jautājumu ar speciālistiem un ierakstiet šo nosacījumu līgumā.
Mīts nr. 2. Plastikāta logi nav ekoloģiski
Tas ir īpaši plaši izplatīts malds. Daudzus piesardzīgus dara materiāla „ķīmiskais” nosaukums – polivinilhlorīds (PVC), kā arī tas, ka ražošanas procesā plastmasai pievieno svinu. Sāksim ar to, ka dabīgs un ekoloģisks nenozīmē vienu un to pašu.
Lai gan PVC ir sarežģītas ķīmiskas sintēzes produkts, tas, pateicoties savām unikālajām īpašībām, ir absolūti nekaitīgs cilvēkam. Ja paraudzīsities apkārt, redzēsiet, ka jebkurā sfērā plastmasa šobrīd ir viens no visbiežāk lietotajiem materiāliem. Vai atceraties, no kā izgatavota, piemēram, tējkanna jūsu virtuvē? Visdrīzāk jau no plastmasas, bet vai tas kādu uztrauc? Kas attiecas uz svinu, tad neskaitāmi pētījumi liecina, ka gatavā izstrādājumā tas nerada nekādus draudus. Profilu ražotāji šai sakarā min kādu raksturīgu piemēru: gandrīz katrā mājā ir kristāla izstrādājumi, bet kristāls nav nekas cits kā stikls ar svina piedevu, turklāt svina te ir daudz vairāk nekā plastikātā, bet neviens kristālu neuzskata par kaitīgu veselībai.
Mīts nr. 3. Koka logi ir labāki par plastikāta
Ja spriežam pēc tā, kam pircēji daudzās pasaules valstīs dod priekšroku, kļūst skaidrs, ka tā nebūt nav. Tiem, kam patīk skaitļi, varam piedāvāt šādu informāciju: šobrīd Rietumvalstīs aptuveni 45% logu rāmju ir plastikāta, 28% – koka un 25% – alumīnija. Objektīva plastikāta logu priekšrocība ir tā, ka tie tikpat kā neprasa nekādu kopšanu. Savukārt koksnei, kā visiem labi zināms, piemīt īpašība uzsūkt mitrumu, tāpēc koka rāmji ir laiku pa laikam jāpārkrāso.
Mīts nr. 4. Labākos logus darina Eiropā
Patiešām, eiropiešiem ir liela pieredze PVC profilu ražošanā, bet, ņemot vērā logu tirgus attīstības perspektīvas, daudzi lieli logu izgatavotāji atver ražotnes pie mums, adaptējot savas tehnoloģijas vietējam klimatam. Skaidrs, ka, piemēram, Itālijas klimatiskajiem apstākļiem pielāgotie logi reizēm nebūs īsti piemēroti mūsu apstākļiem.
Mīts nr. 5. Sešas kameras ir labāk nekā trīs
Kameru, tas ir, ar starpsienām nodalītu dobumu, skaits profila konstrukcijā ietekmē gatavā loga siltumizolācijas īpašības. Patiešām, jo vairāk kameru, jo augstāks šis rādītājs. Bet parastajiem pilsētas apstākļiem pilnīgi piemēroti būs logi ar triju kameru profilu.
Pēc siltumizolācijas pakāpes speciālisti tādus logus salīdzina ar sienu divu ķieģeļu biezumā. Kā liecina tirdzniecības statistika, patlaban vispopulārākie ir tieši triju kameru PVC logi.
Piecu, sešu un pat septiņu kameru konstrukcijas, pateicoties augstākam siltumizolācijas koeficientam, ir optimālas aukstajiem reģioniem., bet mūsu klimatiskajos apstākļos pilnībā pietiks ar triju kameru profilu.
Mīts nr. 6. PVC logi „neelpo”
Daudzi domā, ka PVC konstrukcijas „neelpo”, tāpēc uz tām rodas kondensāts.
Pēc fizikas likumiem stikls var aprasot gan logiem ar koka rāmi, gan plastikāta vai alumīnija rāmi. Neviens materiāls pats par sevi nav kondensāta rašanās cēlonis.
Padomju laikos būvētajās ēkās „ventilācijas sistēma” balstījās uz logu spraugām un kārtīgi neaizdarītām šuvēm. Bet šādai „ventilācijai” ir arī otra puse: pastāvīgs caurvējš, kas ir hronisku saaukstēšanās slimību cēlonis. Pēc hermētisku logu ielikšanas telpas caur spraugām vairs nevēdinās un viss liekais mitrums kondensējas uz vēsākajām virsmām, proti, stikliem. No tā ir viegli izvairīties: pietiek telpu pāris reizes dienā pa piecām minūtēm pavēdināt. Vēl viens variants – uzstādīt PVC logiem mikroventilācijas sistēmu.
Mīts nr. 7. Visiem PVC logiem ir standarta krāsa un forma
Protams, ne! Cita lieta, ka paši patērētāji ir pieraduši pie baltiem standartkonstrukcijas izstrādājumiem.
Tostarp fantāziju šobrīd faktiski nekas neierobežo: profilus ir iespējams laminēt ar tonētu plēvi. Arī logu forma var būt dažāda: līdztekus ierastajiem taisnstūriem plastikāta logi var būt kvadrātveida, arkas veida un pat apaļi. Logu profili ir tik elastīgi, ka ļauj realizēt jebkuru ieceri.
Mīts nr. 8. Plastikāta profils ar laiku nodzeltē
Arī šoreiz neticēsim baumām, labāk aplūkosim faktus. Kā zināms, topošā izstrādājuma īpašības visnotaļ ietekmē tā ražošanā izmantotās piedevas. Kvalitatīvi aditīvi nodrošina logam sniegbaltu krāsu visu kalpošanas laiku. Līderi piedevu izgatavošanā ir vācu un austriešu firmas. Vadošie ražotāji izmanto speciāli vietējiem ekspluatācijas apstākļiem izstrādātu izejvielu maisījuma recepti. Ja ražotājs taupa uz piedevu rēķina, tad, protams, nav garantijas, ka jūsu logi saglabās sniega baltumu. Secinājums vienkāršs: jāpērk pārbaudītu PVC profilu ražotāju logu konstrukcija.
Mīts nr. 9. Matēts profils ātrāk kļūst netīrs
Kategoriski to nevar apgalvot, taču par logu tīrību ir jārūpējas. Faktiski matēto un glancēto profilu kopšanā nekādas atšķirības nav – šai nolūkā jūs varat izmantot parastos ziepju šķīdumus. Nevajadzētu tikai lietot benzīnu, nitrosastāvus, šķīdinātājus un skābes, tie var bojāt plastikātu un izšķīdināt vielas, kas stabilizē virsmu un pasargā to no krāsas izmaiņām. Matētā profila labā īpašība ir tāda, ka uz tā nav redzami pirkstu nospiedumu un sīkas skrambiņas.
Mīts nr. 10. PVC logi ir pārāk dārgi
Kā jebkurš labs izstrādājums, PVC logi nav ļoti lēti, bet vairs arī ne tik dārgi kā 90. gados, kad tie nupat tikai parādījās mūsu tirgū. Turklāt, ja salīdzināsim plastikāta logu un kvalitātes ziņā analoģisku koka logu cenu, pārliecināsimies, ka pirmie maksā ievērojami lētāk par otrajiem.
Piedevām vēl plastikāta logi lielā mērā atlīdzinās iegādes izdevumus: pateicoties savām siltumizolācijas īpašībām, tie ievērojami samazinās siltuma zudumus mājoklī.
Uzstādot savā dzīvoklī plastikāta logus, jūs paši pārliecināsities, cik daudz mītu ap tiem radīts! Ar speciālistiem varat sazināties šeit: Rīga, Slokas 52, (+371) 66066094.