Viss kas jāzin par savu māju!

Darīsim KOPĀ!

Vai nākotne pieder jaunajiem siltinātājiem?

Ieriķu ielas 44. nama renovācijā tika izmantots jaunās paaudzes siltināšanas materiāls. Līdz šim uzskatīja, ka saglabāt bēgošo siltumu iespējams, tikai ietērpjot māju īstā putu polistirola vai akmens vates kažokā. Klasiskie materiāli kalpoja ar sirdi un dvēseli, bet katram no tiem bija kāds trūkums: akmens vate nav pietiekami ilgmūžīga, bet putu polistirols ir ugunsnedrošs un zem tā krājas mitrums, kas nekādā gadījumā nav labi mājas sienām. Par to, kā mūsdienīgi siltināt māju, stāsta starptautiskās korporācijas Starduko direktors Mihails Jermoļenko.

Firma Starduko sākusi piedāvāt Latvijas tirgū principiāli jaunu apbrīnojamu siltinātāju TSM Ceramic. To ražo Ukrainā pēc amerikāņu tehnoloģijām (atklāšu noslēpumu: tās izstrādātas kosmisko kuģu vajadzībām).

Uzsmidzināmajai keramiskajai siltumizolācijai ir daudz priekšrocību salīdzinājumā ar citiem siltinātājiem, ne velti Amerikā to lieto jau vairāk nekā 20 gadu.

– Ja pavisam īsi, tad teikšu, ka ar jauno materiālu mēneša laikā var nosiltināt pat divu sekciju deviņstāvu māju. Darba veikšanai nav vajadzīgs projekts, jo, uzklājot TSM keramiku, mēs nemainām ēkas konstrukciju vai arhitektoniskos parametrus. Vienīgais, kas jādara iedzīvotājiem, ir izvēlēties krāsu fasādes atjaunināšanai un saskaņot to ar būvinspekciju. Mūsu materiāls ir arī ļoti ekonomisks. Jūs jau zināt, ka nama siltināšana Ieriķu ielā 44 ar standarta putu polistirolu iedzīvotājiem būtu izmaksājusi 36 tūkstošus latu. Mūsu tehnoloģijas ļāva viņiem ietaupīt trešo daļu no šīs summas.

Paskatoties uz TSM Ceramic kārbiņu, prātā nevar ienākt, ka tajā atrodas unikāls siltinātājs. Bet tas, kas ārēji izskatās pēc visparastākās krāsas, patiesībā ir elastīgs un izturīgs materiāls, ko ar veltnīti, otu vai izsmidzinātāju var uzklāt uz jebkuras virsmas. Jā, jūs nepārskatījāties, – uz jebkuras.

– Līdz šim iedzīvotājiem grūtības sagādāja siltumtīklu un siltummezglu konstrukciju siltināšana. Lai kā to stikla vati liktu, vienalga paliek spraugas savienojumu vietās, – Mihails rāda fotogrāfijas, kurās redzamas ar jauno materiālu apstrādātas caurules. – Redziet, TSM Ceramic var viegli uzklāt pat uz vissarežģītākās konstrukcijas. Materiāls vienlīdz labi aizsargā gan caurules, gan jumta segumus, gan iekšsienas un ārsienas. To var klāt uz jebkuras virsmas.

TSM Ceramic būvniecībā lieto ne tikai kā siltumizolācijas materiālu, bet arī kā hidroizolatoru (tas satur lateksu, kas suspensijai nodrošina zemu ūdens uzsūkšanas spēju).

Tas, ka ar TSM Ceramic ir viegli un vienkārši strādāt, ka to iespējams uzklāt grūti pieejamās vietās un tam piemīt lieliskas siltumizolācijas un hidroizolācijas īpašības, padara šo materiālu par līderi celtniecībā pazīstamo virsmas pārklājumu vidū.

Bez tam TSM Ceramic var iekrāsot jebkurā krāsā, nepazeminot tā efektivitāti un reizē nodrošinot fasādei estētisku izskatu.

TSM Ceramic iespējams izmantot arī aizsardzībai pret kondensāta veidošanos telpās un tādējādi izvairīties no sienu sasalšanas un uz visiem laikiem tikt vaļā no sēnītēm un pelējuma.

Sīkāk par jauno materiālu var uzzināt pie kompānijas Starduko ekspertiem pa tālruņiem 67542321, 26359636 vai personiski Rīgā, Zemitāna laukumā 11.

Numuru arhīvs: spied un lasi!