Kas vainīgs pie applūdināšanas?
- Detaļas
- Kategorija: Ir problēma!
- Publicēts Pirmdiena, 09 Aprīlis 2012 11:56
„Mūsu vecajai mājai nav pagrabstāva. Aukstajā laikā ūdens cauruļvadā zem grīdas sasala. Deviņas dienas mājā nebija ūdens. Mēs vērsāmies namu pārvaldē, bet sagaidījām vienīgi komisijas ierašanos. Īstus remonta darbus meistari pat nesāka. Kad laiks kļuva siltāks, atkusušās caurules sāka tecēt un applūdināja pirmā stāva dzīvokļus. Ir sabojātas grīdas, paklāji, mēbeles un cita iedzīve. Ir parādījies pelējums. Vai varam pieprasīt atlīdzināt mums nodarītos materiālos zaudējumus?”
Jā, varat. Jāpieprasa, lai namu pārvalde veiktu dzīvokļu apsekošanu un par applūdināšanas faktu noformētu attiecīgu aktu. Aktā jānorāda avārijas cēlonis, tam jāpievieno dzīvokļos veicamo remonta darbu tāme. Prasības pieteikumā tiesai jāizklāsta fakti (jāpastāsta, ka iepriekš esat brīdinājuši pārvaldnieku par aizsalstošajām caurulēm un viņam bija laiks rīkoties, lai nepieļautu avāriju), jāpievieno namu pārvaldes tehnisko darbinieku sastādīta tāme. Var pievienot arī sabojāto mantu sarakstu ar dokumentāri apstiprinātu šo mantu vērtību.
Prasības pieteikums katram dzīvokļa īpašniekam jāraksta atsevišķi. Nebūs lieki iesniegumā norādīt, ka mājas apsaimniekošanas tarifā ir iekļauta arī maksa par ūdens piegādes un kanalizācijas sistēmu tehnisko apkopi. Notikusī avārija liecina, ka sistēmas netika pienācīgi koptas un nebija sagatavotas ekspluatācijai ziemas sezonā.
Patstāvīgi sagatavot prasības pieteikumu būs samērā grūti, tāpēc labāk lūgt jurista palīdzību.
Atbildes sagatavoja Sv. LISIVŅENKO