Viss kas jāzin par savu māju!

Darīsim KOPĀ!

Māja: laiks remontēt

„Dzīvojam vecā Hruščova laika mājā. Pirms pieciem gadiem mājas sienā radās dziļa plaisa. Uz iedzīvotāju lūgumiem salabot sienu, aizdarīt plaisu, namu pārvaldei ir tikai viena atbilde: nav naudas, ņemiet kredītu bankā. Kā panākt, lai plaisu sienā aizdarītu? Pa to taču dzīvoklī iekļūst aukstums un mitrums.”

Ja namu pārvalde nevēlas atsaukties uz privatizēto dzīvokļu īpašnieku lūgumu un piedevām vēl sūta uz banku pēc kredīta, nāksies izspēlēt kombināciju ar vairākiem gājieniem.

Pirmkārt, vajag rakstiski (vēlams kolektīvi) vērsties namu pārvaldē ar prasību veikt mājas apsekošanu, pārbaudes rezultātus noformēt ar aktu, sastādīt avārijas stāvoklī esošās sienas remonta tāmi. Pēc tam jāsasauc iedzīvotāju kopsapulce, kurā namu pārvaldei jāsniedz ziņojums, kādi izdevīgākie remonta varianti ir iespējami. Ja mājai nav uzkrājumu, pastāv iespēja, ka tomēr nāksies ņemt kredītu. Bet pārvaldnieka pienākums ir paskaidrot iedzīvotājiem, ko tas nozīmē, kādi būs kredīta nosacījumi, atmaksāšanas termiņi, kā tiks izraudzīta būvfirma, kāds būs kalendārais plāns.

Otrais solis – jāizanalizē namu pārvaldes noteiktais mājas apsaimniekošanas tarifs. Pievērsiet uzmanību tam, vai ir paredzēti uzkrājumi remonta darbiem vai amortizācijas atskaitījumi. Būtu vērts palūgt namu pārvaldei pārskatu par iepriekšējo gadu, novērtēt darbus un noskaidrot, kādiem mērķiem izlietoti jūsu mājas remonta uzkrājumi.

Un, beidzot, jāizpēta jūsu mājas apsaimniekošanas līgumā paredzētās pušu tiesības un pienākumi. Gausais lūgumu un atteikumu apmaiņas process ir jāizbeidz. To iespējams paātrināt tikai vienā veidā – īstenojot savas īpašnieku tiesības. Ticiet man, darboties mājas apsaimniekošanas līguma un spēkā esošo normatīvo aktu ietvaros ir reāli iespējams.

Atbildes sagatavoja Sv. LISIVŅENKO

Numuru arhīvs: spied un lasi!