Viss kas jāzin par savu māju!

Darīsim KOPĀ!

Līmēt tapetes atļauts bez saskaņošanas

Freepik.com

„Plānojam šovasar nedaudz atsvaidzināt dzīvokli. Vai ir nepieciešama remontdarbu saskaņošana ar pārvaldnieku, kaimiņiem vai pašvaldību?” jautā Reinis no Bolderājas.

Ja īpašnieks savā dzīvoklī vēlas veikt kosmētisko remontu, piemēram, līmēt tapetes, krāsot sienas, sist sienā naglas utt., kas nerada lielu troksni, to var darīt bez saskaņošanas.

Savukārt, ja īpašnieks vēlas veikt lielus darbus, kas saistīti ar pārbūvi, mainot telpu lietošanas veidu un telpu plānojumu, skarot nesošās un nenesošās konstrukcijas, izmainot logu un durvju ailas, mainot skaņas izolāciju vai pārsegumus starp stāviem, tie jāsaskaņo ar Rīgas pilsētas būvvaldi, kā arī pārbūves skices un būvprojekts jāsaskaņo RNP. Pārbūves noteikumus un nepieciešamo informāciju var saņemt Rīgas domes attīstības departamentā Amatu ielā 4 Rīgā, kā arī būvvaldes mājaslapā https://www.rdpad.lv.

Būvdarbu un remonta laikā nedrīkst pieļaut ēkas koplietošanas telpu piesārņošanu ar būvgružiem. Veicot remontu, dzīvokļa īpašniekam pašam jānodrošina atsevišķa konteinera piegāde un izvešana. Pašam jāmeklē uzņēmums, kas piedāvā šādus pakalpojumus.

Numuru arhīvs: spied un lasi!