Viss kas jāzin par savu māju!

Darīsim KOPĀ!

Iedzīvotājus sanaidoja zemes jautājums

Pixabay.com

Biedrības “Tauta pret zemes baroniem” valdes loceklis Vladimirs Tkačenko atbild uz jautājumiem par īpašnieka zemi zem mājām.

Lasīt tālāk...

Kad zeme pazūd zem kājām

Unsplash.com

„Kur man vērsties, ja daudzdzīvokļu mājas piebraucamā ceļa asfalta segums grasās ielūzt?

Parādījusies bedre, pa vidu iespaidīga plaisa un skaidri redzams, ka starp asfaltu un pamatzemi ir izskalojies aptuveni 30 centimetru dziļš tukšums. Tāda sajūta, ka asfalts kuru katru brīdi vienkārši iebruks. Taču iedzīvotāji tur novieto savas mašīnas, bet sētnieks vienkārši izmanto šo asfalta caurumu, gružu ieslaucīšanai. Es neesmu pārliecināta par to, kam ceļš pieder, tādēļ nesaprotu ar ko sazināties – ar mājas apsaimniekotāju, ceļu dienestu vai vēl kādu citu dienestu”. Marija

Lasīt tālāk...

„Mazgājieties bļodā!”

123rf.com

Kāpēc Salaspilī ne vienai vien mājai atslēgts karstais ūdens un vai tas var atkārtoties? 

Daudziem salaspiliešiem jūnijs sākās ar lielu satraukumu: uzņēmums Salaspils siltums atslēdza karsto ūdeni mājās, kuras apsaimnieko uzņēmums Namu pārvaldīšana. Kā skaidroja siltumapgādes uzņēmuma administrācijā, šis ārkārtējais lēmums pieņemts apsaimniekotāja  neapmaksāto rēķinu dēļ.

Lasīt tālāk...

„Tās ir galvassāpes visai Rīgai!”

Freepik.com

Mājas sienu attīrīšana no grafiti izmaksā no 15 līdz 30 eiro kvadrātmetrā, turpretī saķēpātas kāpņu telpas kosmētiskais remonts maksā no 10 līdz 15 tūkstošiem eiro

Daudzdzīvokļu mājā Pavasara gatvē 5, Rīgā dzīvo ļoti aktīvi dzīvokļu īpašnieki. Viņi nesen nobalsoja par apsaimniekošanas uzņēmuma maiņu, turklāt arī paši rūpējas par māju: labiekārto teritoriju, organizē talkas un domā par īpašnieka zemes izpirkšanu. Tajā pašā laikā mājā pastāvīgi notiek vandalisma akti: jaunieši iekļūst kāpņu telpās un, ne no viena nebaidoties, apķēpā sienas ar uzrakstiem „ŠFS”.

Lasīt tālāk...

Uz vasarnīcu – bez uztraukuma!

Pexels.com

Kā brīdināt apsaimniekotāju par ilgstošu prombūtni un kāpēc tas nepieciešams?

Maijā uz savām lauku mājām vai vasarnīcām aizbrauc tūkstošiem dzīvokļu īpašnieku. Pilsētas dzīvokļos viņi atgriezīsies ne agrāk kā septembrī. Par ko būtu jāparūpējas pirms došanās ceļā?

Lasīt tālāk...

„Apsaimniekošanas uzņēmumā tikai sakliedza!”

123rf.com

Kā rīkoties, ja pēc dzīvokļa saliešanas apsaimniekotājs atsakās izsniegt aktu par konstatētajiem defektiem?

Savu problēmu avīzes redakcijai izklāstīja daudzdzīvokļu mājas iedzīvotājs no Rīgas Pļavnieku apkaimes Konstantīns Patrikejevs. No pirmā acu skata incidents šķiet pat banāls: viņa dzīvokli applūdināja augšstāva kaimiņi. Tā kā Konstantīna dzīvoklis ir apdrošināts, tad nekam nevajadzētu traucēt viņam iesniegt apdrošināšanas atlīdzības pieteikumu, saņemt kompensāciju par nodarīto kaitējumu un dzīvot vienā mierā. Tomēr dzīvokļa īpašniekam nācās pasvīst.

Lasīt tālāk...

Kā uzzināt, cik lieli ir kaimiņu parādi?

Freepik.com

„Mūsu 12 stāvu mājas kopējais parāds ir 35000 eiro, – raksta Sandra Odiņa. – Mums, iedzīvotājiem, radies iespaids, ka apsaimniekotājs „Rīgas namu pārvaldnieks” vispār neko nedara, lai šos līdzekļus atgūtu. Kā uzzināt, vai apsaimniekotājs ir sācis tiesvedību pret parādniekiem?” 

2024. gadā Rīgas namu pārvaldnieks sāka pakāpeniski ieviest jaunu funkciju savā klientu apkalpošanas portālā – e-parvaldnieks.lv.

Lasīt tālāk...

Numuru arhīvs: spied un lasi!