Četras kļūdas, ko mēs pieļaujam veikalos

■ Pirkt pirmajā veikalā, kas gadījies pa ceļam

Lūk, standarta scenārijs. Ir daudz veikalu, kuros pārdod kleitas. Jūs ieejat vienā no tiem, un jums uzreiz piedāvā gluži pieņemamu variantu. Jūs piemērāt tērpu un tūlīt to nopērkat. Tā ir kļūda numur viens. Pilnīgi iespējams, ka nākamajā veikalā trāpīsies vēl labāks piedāvājums, un tad jūs kodīsit sev pirkstos.

■ Pirkt tāpēc, ka esat nogurusi meklēt

Tirgi un lielveikali ir milzum plaši, un vairākumā gadījumu cilvēki vajadzīgo lietu nopērk veikaliņā pie izejas tikai tāpēc, ka nav spēka atgriezties pie kādas no daudzajām tirdzniecības vietām kompleksa iekšienē. Ja esat nogurusi, vienkārši brīdi atpūtieties vai atlieciet galīgo lēmumu uz nākamo dienu. Pirkt kaut ko spēku izsīkuma brīdī, kad neko daudz vairs nespēj saprast, ir liela kļūda. Garš klejojums pa veikaliem var beigties ar to, ka istabas čībiņu vietā jūs nopērkat masāžas krēslu.

■ Pirkt tāpēc, ka „tā vajag”

Pieņemsim, ka esat ieplānojusi iegādāties vīram svīteri un pat atvēlējusi tam veselu dienu. Diemžēl neko tik glītu un labu, kā esat iecerējusi, atrast neizdodas. Ko darīt? Cilvēki bieži vien kļūdās, uzskatot, ka jebkurā gadījumā kaut kas jānopērk, ja jau veikalu izpētei veltīts tik daudz laika. Un tā kā gribēto svīteri nav izdevies dabūt, nauda visdrīzāk jau tiks iztērēta, nopērkot sev kādu nieku, piemēram, brīnumskaistu jaciņu.

■ Pirkt, kautrējoties būt par pircēju

Ja jums ir nauda, tad arī attiecīgi izturieties. Uzdodiet jautājumus, esiet prasīga. Ja jūs patiešām vēlaties kaut ko iegādāties, jums ir tiesības būt izvēlīgai. Ne brīdi to neaizmirstiet, jo pārdevēja savukārt liks lietā visus savus talantus, lai panāktu, ka jūs šķiraties no naudas.