Viss kas jāzin par savu māju!

Nosmacēs ar nodokli Drukāt E-pasts
Trešdiena, 20 maijs 2009 00:00

Finanšu ministrs Einars Repše ir vaļsirdīgi atzinis: 2010. gadā Latvijai klāsies vēl grūtāk nekā patlaban. Budžeta josta tiks savilkta iespējami cieši. Tas vajadzīgs, lai valsts izkļūtu no kredītatkarības. Pamēģināsim izlasīt šo vēstījumu starp rindiņām. Sarežģītā situācijā valdība ne tikai samazina izdevumus, bet arī meklē jaunus ienākumu avotus. Tātad Latviju gaida jauni nodokļi.

Un tā arī ir. Finanšu ministrija paudusi vēlmi no 2010. gada 1. janvāra Latvijā ieviest nekustamā īpašuma nodokli par dzīvojamo platību. Tāda esot Starptautiskā Valūtas fonda prasība. Paredzams, ka ar nodokli apliks par 40 kvadrātmetriem lielākus dzīvokļus un mājas, kuru platība pārsniedz 80 kvadrātmetrus. Nodokļa likme būs 1% no nekustamā īpašuma kadastrālās vērtības.

Jaunais nodoklis valsts kasei papildus dos 24 miljonus latu. Bet iedzīvotājus vairāk interesē kas cits, proti, cik vajadzēs maksāt. Valsts zemes dienests nesen izplatīja prognozi, ka nekustamā īpašuma kadastrālā vērtība 2010. gadā būs mazinājusies par 30–60%. Tādā gadījumā divistabu dzīvoklis guļamrajonā uz papīra maksās 12 tūkstošus latu. Simto daļu no šīs summas īpašuma saimniekam nāksies atdot valstij.

Droši vien jaunais nodoklis radīs satraukumu nekustamā īpašuma tirgū. Cilvēki sāks meklēt iespēju no „plašiem” mājokļiem pārcelties uz šauriem vienistabas dzīvoklīšiem, kuri pagaidām no nodokļa būs atbrīvoti.

 
© 2012 Darīsim KOPĀ!