Viss kas jāzin par savu māju!

Izstāde Māja I – nepalaid garām! Drukāt E-pasts
Otrdiena, 20 marts 2012 00:00

No 15. līdz 18. martam izstāžu centrā Ķīpsalā notiek starptautiskā būvniecības industrijas izstāde Māja I 2012, kas ataino mūsdienu būvniecības, mājokļu renovācijas un apsaimniekošanas tendences. Apmeklējot to, iedzīvotāji var iegūt informāciju par 420 uzņēmumu produkciju un pakalpojumiem, bet speciālisti piedalīties Latvijas Namu pārvaldītāju un apsaimniekotāju rīkotajā konferencē.

Šogad izstāde Māja I ir ievērojami plašāka nekā pērn, kad tajā piedalījās tikai 347 uzņēmumi. Paredzams, ka pasākumu apmeklēs vismaz 50000 cilvēku.

Latvijas Būvinženieru savienības valdes priekšsēdētājs Mārtiņš Straume uzskata: būvindustrijas izstādei jāpierāda, ka nozare atgūst kvalitāti, kas tika zaudēta pirms pieciem gadiem būvniecības buma laikā.

– Vajag atdzīvināt profesionālismu un pārorientēties uz kvalitatīviem vietējiem materiāliem, – saka Straume. – Viens no iemesliem, kas to kavē, ir nepieciešamība konkursos piedāvāt viszemāko cenu. Lai uzvarētu iepirkuma konkursā, būvniekam jāpiedāvā tik zema cena, ka par tādu gluži vienkārši nav iespējams iegādāties augstas kvalitātes materiālus. Tos iepērk dienvidvalstīs par divreiz zemāku cenu, bet arī kvalitāte tiem ir divreiz zemāka.

Šis jautājums ir ļoti svarīgs šobrīd, kad daudzas mājas izšķiras par renovāciju. Ieguldot milzu naudu siltināšanā, iedzīvotāji vēlas kvalitātes un efektivitātes garantijas. Tāpēc izstādē aktīvi piedalīsies Ekonomikas ministrija un Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra, kas plāno informēt apmeklētājus par mājokļu kvalitatīvu renovāciju Eiropas Reģionālā attīstības fonda (ERAF) aktivitātes ietvaros.

Sastapt pašus galvenos renovācijas speciālistus apmeklētāji varēs visas četras izstādes dienas. Meklējiet viņus stendā „Daudzdzīvokļu māju siltināšana”, kur energoauditori, projektētāji, būvuzraugi, būvmateriālu ražotāji un citi speciālisti interesentiem pastāstīs, kā nodrošināt kvalitatīvu renovācijas procesu.

Izstādes laikā notiks arī konference „Daudzdzīvokļu māju pārvaldīšana un renovācija Latvijā un pasaulē” (16. marts, sākums plkst. 10:30), kuras laikā māju apsaimniekotāji un citi interesenti varēs uzzināt par jaunumiem normatīvajos aktos būvniecības un mājokļu apsaimniekošanas jomā Latvijā, kā arī iepazīties ar citu valstu apsaimniekošanas pieredzi.

Pasākums organizēts sadarbībā ar Latvijas Namu pārvaldītāju un apsaimniekotāju asociāciju un Latvijas Namu pārvaldnieku ģildi.

 
© 2012 Darīsim KOPĀ!