Viss kas jāzin par savu māju!

Hipotēkas parādniekiem pasniegs roku? Drukāt E-pasts
Pirmdiena, 20 aprīlis 2009 00:00

Rīgas dome teju teju pieņems noteikumus par atbalstu mazturīgām ģimenēm, kuras paņēmušas hipotekāro kredītu. Nodoms labs, bet tā īstenošana pagaidām šķiet apšaubāma!

Domes Sociālo jautājumu komiteja caurlūkojusi noteikumu projektu par atbalstu ģimenēm, kuras nespēj atmaksāt hipotekāro aizdevumu. Dokumentā norādīts, kas var pretendēt uz pašvaldības pabalstu. Tās ir ģimenes, kuras ņēmušas tikai vienu kredītu un mājo tieši uz parāda pirktajā dzīvoklī. Ģimenei, protams, jābūt piešķirtam mazturīgā statusam.

Bet! Noteikumu projektā nav pateikts galvenais: cik daudz naudas Sociālais dienests piešķirs pabalstiem. Lēmumu par pabalsta summu pieņem inspektors, kuram uzdots novērtēt situāciju katrā konkrētā ģimenē. Iznāk, ka pašvaldība neuzņemas noteiktas saistības, proti, parādniekus atbalstīs, ja vien sociālajā budžetā atradīsies nauda. Ņemot vērā bēdīgo situāciju nodokļu iekasēšanā un nepieciešamību no jauna samazināt pilsētas budžetu, var izrādīties, ka līdzekļu hipotēkas parādnieku atbalstam nav, un tādā gadījumā palīdzība ģimenēm būs tīri simboliska.

 
© 2012 Darīsim KOPĀ!