Viss kas jāzin par savu māju!

14 000 000 jau gandrīz sadalīti Drukāt E-pasts
Piektdiena, 20 novembris 2009 00:00

Būvniecības, enerģētikas un mājokļu valsts aģentūra turpina sniegt pārskatus par daudzdzīvokļu māju siltumnoturības uzlabošanas programmas realizāciju. Pavisam līdz 20. novembrim būs notikušas septiņas atlases kārtas konkursā par Eiropas Savienības finansējumu māju kompleksai renovācijai. Atgādināsim, ka konkursa uzvarētāji saņem no Eiropas Reģionālās attīstības fonda pusi no mājas siltināšanai nepieciešamās summas.

Šobrīd Būvniecības, enerģētikas un mājokļu valsts aģentūra apkopojusi projektu konkursa pirmo piecu atlases kārtu rezultātus. Tiesības uz Eiropas naudu pavisam ieguvuši 62 māju iemītnieki. Septembrī vēlmi veikt siltināšanu ar starptautisko fondu atbalstu pauda septiņas dzīvokļu īpašnieku sabiedrības – pa divām no Valmieras un Liepājas un pa vienai no Ventspils, Rīgas un Ķekavas pagasta.

Līdz 20. novembrim ilgst konkursa pēdējā kārta. Pavisam Latvija un ES mūsu mājokļu energoefektivitātes celšanai šogad plāno iztērēt 14 miljonus 139 tūkstošus latu. Aģentūra jau izskatījusi 89 pieteikumus. Aktīvākie projekta dalībnieki ir valmierieši, viņu pilsētā tuvākajā laikā siltināšana tiks veikta 13 mājām. Ventspilī iniciatīvu izrādījušas deviņas dzīvokļu īpašnieku sabiedrības, arī Rīgā deviņas, Liepājā – sešas.

Būvniecības, enerģētikas un mājokļu valsts aģentūra jau noslēgusi ar konkursa uzvarētājiem 14 līgumus par kopējo summu 521 tūkstotis latu.

Sīkāku informāciju par siltināšanas programmu meklējiet aģentūras mājas lapā http://esfondi.bema.gov.lv, sadaļā Aktivitātes.

 
© 2012 Darīsim KOPĀ!