Viss kas jāzin par savu māju!

Ceļu remonts: labu jaunumu nav Drukāt E-pasts
Svētdiena, 20 septembris 2009 00:00

Šā gada sākumā vairāku Rīgas izpilddirekciju vadītāji paziņoja, ka naudas kvartālu iekšējo ceļu remontam pilsētai nav. Galvaspilsētai šim mērķim būtu vajadzīgi miljoni, bet nav pat simtu tūkstošu. Ceļi, kam „treknajos” gados pilsētas saimnieki kaut kādu iemeslu dēļ nepievērsa uzmanību, turpina sabrukt.

„Kāpēc tā?” redakcijai zvana sašutis rīdzinieks. „Lasu ierēdņu atbildes un šausminos! Būdams mašīnas īpašnieks, katru gadu maksāju valstij solīdu ceļu nodokli. Šī nauda jāizmanto seguma remontam. Pēdējā laikā mašīnu skaits Latvijā nav samazinājies, tātad ar mūsu samaksāto naudu bedru aizlāpīšanai vajadzētu pietikt tāpat kā agrāk. Kāpēc mums stāsta, ka naudas šim mērķim nav? Lūdzu noskaidrot!”

Vērsāmies galvaspilsētas Satiksmes departamentā. Tā direktors Edgars Strods atzina, ka mūsu lasītājam daļēji ir taisnība. Šogad no ceļu nodokļa ieņēmumiem Rīgai vajadzēja novirzīt vairāk nekā sešus miljonus latu!

– Pagaidām šī nauda pa daļām ieplūst Satiksmes departamenta kontā, bet nav īstas skaidrības, cik pavisam saņemsim līdz gada beigām, – skaidroja Edgars Strods.

Ir tikai satraucoša informācija, ka nākamajā gadā Rīgas Satiksmes departaments tam pienākošos ceļu nodokļa daļu vispār nesaņems.

– Oficiālu dokumentu šai jautājumā vēl neesam saņēmuši, taču, ja pareizi esmu sapratis, valsts ir paredzējusi ceļu nodokļa veidā iekasēto naudu izmantot citu steidzamu izdevumu segšanai, – komentē departamenta direktors.

Līdz šim no valsts iekasētās degvielas akcīzes nodokļa un ceļu nodokļa kopējās summas 70% ieskaitīja valsts kasē, bet 30% sadalīja pašvaldībām, savukārt no šiem 30% aptuveni 20–21% tika novirzīti Rīgai.

Jāatzīst, ka līdz 2009. gadam situācija bija pilnīgi pretēja pašreizējai: Rīga savas ceļu saimniecības vajadzībām no kopējiem ceļu nodokļa ieņēmumiem ar katru gadu saņēma aizvien lielāku summu. Bet laiki mainās, un tagad valdība satiksmes drošības celšanai pienākošos naudu gatavojas tērēt citiem, pagaidām nevienam nezināmiem mērķiem.

Tagi:
 
© 2012 Darīsim KOPĀ!