Viss kas jāzin par savu māju!

Būvēs jaunu biokurināmā katlumāju Drukāt E-pasts
Piektdiena, 18 oktobris 2019 15:52

Siltumcentrālē Imanta sākti jaunās biokurināmā katlumājas būvniecības darbi, kuru kopējās izmaksas lēšamas 15,7 miljonu eiro apmērā. Biokurināmā katlumājas jauda plānota 48 megavati.

Kā norāda Rīgas siltuma valdes priekšsēdētājs Normunds Talcis, ar šo enerģētikas projektu uzņēmums vēlas pateikt rīdziniekiem, ka strādā pilsētas iedzīvotāju labā, investējot ilgtspējīgās tehnoloģijās, saglabājot vidi un nodrošinot drošu, efektīvu un konkurētspējīgu siltumapgādi.

„Zīmīgi, ka jaunā biokurināmā siltumcentrāle tiek izbūvēta siltumcentrāles „Imanta” teritorijā, kur agrāk atradās mazuta saimniecība. Ar šo projektu mēs pasakām „nē” mazutam,” pauž N. Talcis.

Plānots, ka jaunā biokurināmā katlumāja par aptuveni 40% ļaus samazināt fosilo energoresursu izmantošanu siltumcentrāles kurināmā bilancē, aizvietojot to ar vietējo atjaunojamo energoresursu – koksnes šķeldu.

Objektā paredzēts izbūvēt biokurināmā ūdenssildāmos katlus ar jaudu 2x20 megavati ar dūmgāzu kondensatoriem, kuru lietderības koeficients sasniegs līdz 115,7%, kas ir ļoti labs rādītājs.

Plānots, ka jaunie tehniskie risinājumi paaugstinās katla efektivitāti aptuveni līdz 2%, salīdzinot ar tradicionāliem katliem. Tāpat arī ieplānotie dūmgāzu kondensatori ļaušot kurināmo izmantot efektīvāk.

Projekta būvniecības izmaksas ir 15,7 miljoni eiro, no kuriem Eiropas Savienības Kohēzijas fonda līdzfinansējuma apmērs paredzēts 5,8 miljonu apmērā. Objektu plānots nodot ekspluatācijā 2020. gada rudenī.

 
© 2012 Darīsim KOPĀ!