Viss kas jāzin par savu māju!

Atņem! Drukāt E-pasts
Otrdiena, 20 oktobris 2009 00:00

Šonedēļ ir atklājušies šokējoši fakti: Latvijas bankas sākušas tiesāties ar hipotekāro kredītu parādniekiem. Kā izdevies uzzināt žurnālistiem, tikai divas finanšu iestādes vien izlikušas uz ielas vismaz 100 ģimeņu. Pārējās informāciju par tiesāšanos ar parādniekiem nesniedz, bet arī bezdarbībā nesēž.

Nordea banka pārstāvis Jānis Asaris pieticīgi norāda, ka „īpašuma pārdošana ir pēdējais līdzeklis, kad visas citas iespējas izsmeltas”. Tomēr bankas kredītportfelī šobrīd ir mazliet vairāk nekā desmit parādniekiem atņemtu īpašumu.

Līdzīgas aktivitātes, tikai ar plašāku vērienu, izvērš šobrīd viena no stabilākajām bankām Latvijā – SEB. Tās speciālisti atzīst, ka līdz jūlijam banka bija piešķīrusi vairāk nekā 20 tūkstošus hipotekāro un būvniecības kredītu. Pārņemto īpašumu skaitu – aptuveni 80 – SEB neuzskata par „lielu daudzumu”.

Citas bankas informāciju par pārņemtajiem nekustamajiem īpašumiem neizpauž un turpina apgalvot, ka pret parādniekiem ierosināto tiesas prāvu skaits ir niecīgs, klienti cenšoties akurāti atmaksāt aizņēmumus. Tam gan ļoti grūti noticēt. Ja situācija tiek kontrolēta, kāpēc bankām slēpt ziņas par to, cik daudz dzīvokļu un māju atņemts parādniekiem?

 
© 2012 Darīsim KOPĀ!