Viss kas jāzin par savu māju!

Darīsim KOPĀ!

Cilvēki iet bojā naktīs

Novembra sākumā briesmīgs ugunsgrēks Rīgā laupīja dzīvību septiņiem cilvēkiem. Tas mudina atcerēties, ka klāt ir ziema – pats grūtākais laiks to dzīvokļu iemītniekiem, kur ir krāsns vai elektriskā apkure. Vissīkākā neuzmanība vai instalācijas bojājums, un tikai pussolis cilvēkus šķir no traģēdijas.

VUGD preses un sabiedrisko attiecību nodaļas priekšniece Inga Vetere saka, ka daudzos gadījumos cilvēku dzīvību varētu glābt dūmu detektori, kas savlaicīgi brīdinātu par piedūmojumu telpā.

Arī statistika liecina, ka traģiskākie ugunsgrēki notiek gada aukstajos mēnešos. Lai gan vasarās ugunsgrēku ir vairāk, ziemā tie prasa vairāk cilvēku upuru, turklāt 62% no ugunsgrēkos bojā gājušajiem cilvēkiem dzīvību zaudējuši nakts stundās

Piemēram, aģentūra LETA ziņo, ka laika periodā no 2004. līdz 2008. gadam ik janvāri ugunsgrēkos bojā gājuši vidēji 26 cilvēki, februārī – 31, martā – 23, aprīlī – 19, maijā – 16, jūnijā – astoņi, jūlijā – seši, augu-stā – septiņi, septembrī – 14, oktobrī – 15, bet novembrī un decembrī – katrā pa 21.

Savukārt vidējais ugunsgrēku skaits pēdējos gados jūnijā bijis 1001, jūlijā – 951, augustā – 791. Ziemas mēnešos statistika ir citāda: decembrī Latvijā vidēji notiek 690 ugunsgrēku, janvārī – 720 un februārī – 610.

Tādējādi secināms, ka visbiežāk ugunsgrēki izceļas pavasarī, kad deg kūla, bet visvairāk cilvēku ugunsgrēkos cieš un iet bojā rudens un ziemas mēnešos, kad ir auksts un tumšs.

„Tas varētu būt izskaidrojams ar to, ka vasarā, kad laiks ir gaišāks un siltāks, cilvēki vairāk uzturas ārpus telpām. Vairāk ir maznozīmīgu ugunsgrēku, kad, piemēram, no nenodzēsta izsmēķa aizdegusies atkritumu urna. Savukārt ziemā šī „neuzmanība” tiek pārnesta uz telpām – neuzmanīga rīcība ar uguni, kurinot krāsni, bez uzraudzības atstātas sveces, smēķēšana gultā un citi līdzīgi gadījumi. Tāpat ziemas periodā ir vairāk ugunsgrēku, kas izceļas no bojātas elektroinstalācijas vai elektriskajām ierīcēm, kā arī no bojātas vai nepareizi izbūvētas apkures sistēmas, pārkurinātas krāsns,” aģentūrai LETA skaidroja Vetere.

Latvijā ugunsgrēkos ik gadus iet bojā vidēji 205 cilvēki. Esiet uzmanīgi!

Numuru arhīvs: spied un lasi!