Viss kas jāzin par savu māju!

Latvija nav gatava mājokļa nodoklim Drukāt E-pasts
Piektdiena, 20 novembris 2009 00:00

Mājokļa nodokļa liktenis faktiski ir izlemts. Saeimas deputāti atbalstīja progresīvā nekustamā īpašuma nodokļa variantu, kas paredz 0,1% likmi dzīvojamajai platībai, kuras kadastrālā vērtība nepārsniedz 40 tūkstošus latu, 0,2% likmi mājokļiem, kuru vērtība ir no 40 līdz 75 tūkstošiem latu un 0,3% likmi lepnām mājām un dzīvokļiem, kuru kadastrālā vērtība ir virs 75 tūkstošus latu.

Atgādināsim, ka valsts budžetu plānots apstiprināt 1. decembrī. Pagājušajā nedēļā uz pieņemšanu pie premjera Valda Dombrovska pieteicās Latvijas Lielo pilsētu asociācijas vadītāji. Viņi informēja Ministru prezidentu, ka ieviest un administrēt mājokļa nodokli būs diezgan sarežģīti, jo pašvaldībām nav vajadzīgās sadarbības ar Valsts zemes dienestu.

Jelgavas mērs Andris Rāviņš norādīja, ka, pirmkārt, pašvaldībām jāuzlabo sadarbība ar Valsts zemes dienestu, jo tām vajag zināt, kāda kadastrālo vērtību bāze tiks izmantota nodokļa aprēķiniem. Otrkārt, ir nepieciešams īpašs programmnodrošinājums, lai korekti aprēķinātu nodokļa summas.

Diemžēl Lielo pilsētu asociācijai nav arī informācijas, kādā veidā iedzīvotājiem tiks piegādāti nodokļa rēķini.

„Skaidrs, ka no nodokļa maksāšanas mēs neizvairīsimies, bet pirmais būs tāds kā treniņu gads,” sacīja A. Rāviņš.

Īpaši lielas problēmas sagaidāmas Latvijas trūcīgākajos reģionos, kur nedz pašvaldībām ir līdzekļi papildu datoru un programmatūras iegādei, nedz iedzīvotājiem nauda kārtējā jaunā nodokļa samaksai. Varbūt valdība būs ar mieru ņemt graudā? Tā sacīt, ļaut maksāt ar medutiņu vai āboliem...

 
© 2012 Darīsim KOPĀ!