Viss kas jāzin par savu māju!

Kritis pēdējais bastions Drukāt E-pasts
Otrdiena, 20 oktobris 2009 00:00

Septembrī politiķi centās būt augstsirdīgi. Koalīcijas partijas vienojās neieviest dzīvojamās platības nodokli, kas var izrādīties par smagu trūkumā nonākušajiem iedzīvotājiem. Taču pēc eirokomisāra Hoakina Almunjas Rīgā paustās prasības, lai Latvija pildītu saistības pret SVF un Eiropas Komisiju, politiķi ir atgriezušies pie jaunā nodokļa apspriešanas.

Atgādināsim, ka valdība ir apsvērusi vairākus dzīvojamās platības nodokļa variantus. Sākotnēji runāja par neapliekamo minimumu – 50 kvadrātmetru dzīvoklim un 100 kvadrātmetru mājai. Pēc tam tika spriests par vienota nodokļa ieviešanu visiem iedzīvotājiem bez izņēmuma.

Vasarā pret dzīvojamās platības nodokļa ieviešanu iebilda Tautas partija, taču, kā trāpīgi norādīja komentētāji, šā politiskā gājiena mērķis bija celt partijas reitingu. Reitings palika nemainīgs, un šonedēļ Tautas partija paziņoja Jaunajam laikam, ka neiebildīs pret jauno nodokli.

Patlaban darba kārtībā ir divi nodokļa varianti: vai nu ar 50 un 100 kvadrātmetru neapliekamo minimumu, vai bez tā. Pēdējā gadījumā nodokli nāksies maksāt visu māju un dzīvokļu īpašniekiem, bet maksājamā summa būs atkarīga no mājokļa lieluma.

Tagi:
 
© 2012 Darīsim KOPĀ!