Viss kas jāzin par savu māju!

Kur pazudušas kvītīm domātās kastītes? Drukāt E-pasts
Piektdiena, 10 aprīlis 2009 00:00

„Agrāk pie katras mājas Imantā bija īpaša kastīte, kur iemest kvītis ar ūdens skaitītāja rādījumiem, bet tagad tās ir pazudušas. Cilvēkiem nākas iet uz savu namu pārvaldes filiāli, jo kvītis pieņem tikai tur. Tas ir ļoti grūti izdarāms. Noņemt rādījumus var tikai dažas dienas mēnesī, daudzi cilvēki reizē cenšas samaksāt par dzīvokli, pie namu pārvaldes kases veidojas rinda. Mūsu filiāles telpas ir ļoti šauras, smacīgas, sirmgalvjiem nav kur apsēsties. Kāpēc nevarētu atkal visām mājām sagādāt kastītes skaitītāju rādījumu savākšanai? Tad cilvēki bariem negāztos uz namu pārvaldi, tur pazustu rindas, un visiem būtu labi!”

Aptaujājām vairāku Pārdaugavas namu pārvalžu darbiniekus. Viņi piekrīt: jaunā sistēma nav ērta ne iedzīvotājiem, ne kasieriem. Bet neko tur nevar līdzēt: kastītes ūdens skaitītāju rādījumu savākšanai, kas agrāk bija pie katras mājas, ir kļuvušas par vandāļu upuriem. Huligāni tās lauza, meta iekšā degošus sērkociņus. Kvītis pazuda vai sadega, bet no tā cieta visa māja. Sakarā ar to tika pieņemts lēmums novietot kastītes namu pārvalžu telpās, kur tās tiek uzraudzītas.

Taču apsaimniekojošās organizācijas ir gatavas šo jautājumu risināt ar katru māju individuāli. Ja daudzstāvu namā ir izveidota dzīvokļu īpašnieku biedrība un ievēlēts mājas vecākais, iedzīvotāji uz savu atbildību var uzstādīt kastīti. Svarīgi tikai, lai mājā būtu cilvēks, kas savāc kvītis un atbild par to drošību.

 
© 2012 Darīsim KOPĀ!