Viss kas jāzin par savu māju!

Kad būs nauda pārcelšanās pabalstiem? Drukāt E-pasts
Pirmdiena, 20 februāris 2012 00:00

„Labdien! Mūsu vectētiņš un vecmāmiņa dzīvo saimnieka mājā. Pirms dažiem gadiem viņi bija dzirdējuši, ka tādu māju iemītnieki varot saņemt iespaidīgu pārcelšanās pabalstu. Tagad par tādu reāli var nopirkt savu dzīvoklīti.

2009. gadā vecmāmiņa izstāvēja milzu rindu Mājokļu departamentā un reģistrējās pabalsta saņemšanai. Viņa stāsta, ka reģistrācijas rindā nācies stāvēt pat augas naktis. Bet naudas pietika tikai dažiem simtiem cilvēku. Tagad vecmāmiņa pastāvīgi zvana uz departamentu, kur allaž atbild: „Naudas pabalstiem atkal nav, gaidiet!”

Cik ilgi var gaidīt? Vecmāmiņa un vectētiņš ir pavisam veci un mokās saimnieka mājā!” Māra

Šis jautājums nupat tika skatīts Rīgas domes Mājokļu un vides departamentā. Saskaņā ar Ministru kabineta noteikumiem Nr. 595 pilsētai jāpiešķir nauda saimnieku māju iemītniekiem, lai tie varētu pārcelties uz saviem dzīvokļiem. Bet puse šīs programmas jāfinansē valstij.

No valsts budžeta saimnieku māju iemītnieku pārcelšanās pabalstiem jau trešo gadu nepiešķir ne santīma. Rīgas dome nolēmusi 2013. gadā pabalstiem tērēt 7,5 miljonus latu, bet ar nosacījumu, ka tādu pašu summu piešķir valsts. Attiecīgo lēmumu akceptējis domes Mājokļu un vides departaments, par ko tiks ziņots Ekonomikas ministrijai. Pabalsta tālākais liktenis ir atkarīgs no valsts.

Mājokļu un vides departaments informē, ka rindā pēc pārcelšanās pabalsta Rīgā reģistrējušās 1143 ģimenes. Ja 2013. gadā pašvaldība un valsts piešķirs pa 7,5 miljoniem latu, naudas vajadzētu pietikt, lai palīdzētu pārcelties lielākajai daļai pabalsta gaidītāju. Divu cilvēku ģimene pārcelšanās vajadzībām var saņemt 16 tūkstošus latu.

 
© 2012 Darīsim KOPĀ!