Viss kas jāzin par savu māju!

Gribam pārrēķinu! Drukāt E-pasts
Ceturtdiena, 19 aprīlis 2012 07:27

„Ziemā manā dzīvoklī pastāvīgi bija ļoti zema temperatūra – ap +14 grādiem. Jūsu avīzē izlasīju, ka pārvaldniekam dzīvojamās telpās jānodrošina +18 grādu temperatūra.

Vai, pamatojoties uz dzīvokļa apsekošanas aktiem un temperatūras mērījumiem, varu prasīt pārrēķināt maksu par nesaņemto siltumu un atgūt daļu naudas? Par siltumu taču maksāju tikpat, cik augšējo stāvu kaimiņi, kuriem bija +20 grādu!”

– Ļoti sarežģīts jautājums! Departamenta speciālisti izpētīja tiesību aktus un konstatēja, ka pārrēķināt maksu par apkuri auksto dzīvokļu iemītniekiem var pieprasīt tikai dzīvokļu īpašnieku kopība.

Pārvaldnieks nevar patstāvīgi izdarīt pārrēķinu, jo to neparedz neviens normatīvais akts, bet namu pārvaldei ir tiesības rīkoties tikai saskaņā ar normatīviem vai dzīvokļu īpašnieku kopsapulces lēmumiem.

Kopsapulce var nolemt, ka turpmāk pirmā un augšējā stāva, kā arī gala dzīvokļu īpašniekiem maksu par apkuri aprēķina, izmantojot koeficientu 0,9–0,8, jo šajos dzīvokļos objektīvi mēdz būt vēsāk nekā mājas vidū. Bet tad nedaudz vairāk par siltumu vajadzēs maksāt pārējo dzīvokļu īpašniekiem.

Ja kopsapulce attiecīgu lēmumu nav pieņēmusi, pārvaldniekam, saņemot sūdzību par aukstu dzīvokli, vismaz jānoregulē iekšējā apkures sistēma, jo saskaņā ar būvnormatīviem viņam tiešām jānodrošina dzīvokļos komforta temperatūra, proti, +18 grādi.

 
© 2012 Darīsim KOPĀ!