Viss kas jāzin par savu māju!

„Aizņemieties naudu ar prātu!” Drukāt E-pasts
Otrdiena, 20 oktobris 2009 00:00

„Dārgā redakcija! Paldies jums par saturīgo avīzi. Mēs zinām, ka „Darīsim kopā!” katra mēneša vidū jāmeklē mūsu namu pārvaldes filiālē, tāpēc neizlaižam nevienu numuru. Tieši tāpēc, ka cienu jūsu izdevumu, nolēmu izteikt savas domas. Runa būs par kredītiem.

Iepriekšējā numurā jūs stāstījāt par kompāniju, kas piešķir kredītus pret mājokļa ķīlu. Tur bija aprakstīti visai pievilcīgi kreditēšanas nosacījumi, tāpēc domāju, ka daudzi trūcīgie cilvēki un pensionāri vēlēsies izmantot piedāvājumu, lai samaksātu parādus par dzīvokli.

Taču gribu brīdināt „Darīsim kopā!” lasītājus: noformējot kredītu pret mājokļa vai pensijas ķīlu vai pret galvojumu, jābūt ļoti uzmanīgiem. Lai neiekultos nepatikšanās, vajag vairākkārt pārlasīt līgumu, iedziļināties detaļās, ar kalkulatoru rokās izskaitļot visus iespējamos procentus un maksājumus.

Mana gados vecā kaimiņiene aizņēmās no finansistiem 500 latu pret pensijas ķīlu. Tagad viņa godprātīgi maksā gan aizņēmuma pamatsummu, gan procentus. Bet nesen mēs kopīgi pārskatījām dokumentus, un es atklāju, ka faktiskā summa, kas kaimiņienei jāatmaksā firmai, nesakrīt ar skaistajiem solījumiem! Ja saskaita ikmēneša maksājumus, iznāk, ka vēl papildus procentiem večiņa nez par ko pārmaksās finanšu kompānijai 60 latu. Piekritīsit, ka pensionāram tā ir liela nauda.

Tāpēc, godājamie „Darīsim kopā!” lasītāji, esiet saprātīgi un piesardzīgi. Ja tomēr nolemsiet aizņemties uz procentiem, vēl un vēlreiz pārbaudiet visus papīrus, lai nepaliktu muļķa lomā”.

Lūcija Ankipāne, Rīgā

Tagi:
 
© 2012 Darīsim KOPĀ!