Viss kas jāzin par savu māju!

Namu pārvaldēm – viens „jumts” Drukāt E-pasts
Ceturtdiena, 20 augusts 2009 00:00

Galvaspilsētas namu pārvalžu apvienošana pamazām virzās uz priekšu. Nē, saplūšana pagaidām nav notikusi – tā vēl rūpīgi jāizplāno, lai ekonomikas vietā kārtējo reizi čiks vien neiznāktu. Toties RD Pilsētas īpašuma komitejā strādājošie deputāti bez garām diskusijām visām piecpadsmit Rīgas namu pārvaldēm sagādājuši kopēju „jumtu”.

Turpmāk pilsētas uzņēmumu darbību uzraudzīs Rīgas izpilddirektors Juris Radzevičs. Agrāk šo funkciju katrā namu pārvaldē pildīja īpaša padome, ko vadīja mēra iecelts domes pārstāvis. Rīdzinieki uzskatīja, ka padomes tikai velti tērē viņu naudu. Tagad šīs administratīvās vienības ir likvidētas, turpmāk piecpadsmit padomju vietā būs viens vienīgs Juris Radzevičs.

Izpilddirektors kontrolēs daudzus svarīgus namu pārvalžu valdes priekšsēdētāju pieņemtos lēmumus, pie viņa arī varēs vērsties ar sūdzībām par mūsu mīļotajiem namu pārvaldniekiem. Par to, ka Radzevičs ar tādu darbu gūzmu tiks galā, deputātiem šaubu nav. Tāpēc jau viņš ir izpilddirektors, lai visu paspētu.

Bet kas notiek ar namu pārvalžu apvienošanas ideju? Ar to viss ir kārtībā. Nesen domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs pavēstīja, ka tiek apspriesti divi varianti: vai nu Rīgā atstāt trīs lielas namu pārvaldes, vai arī pašreizējos uzņēmumus pārveidot par vienu gigantisku namu pārvaldi ar trim filiālēm. Taču reorganizācija tiks pabeigta ne ātrāk kā 2010. gada pavasarī, jo pagaidām vēl precīzs tās plāns nav tapis pat uz papīra. Deputāti gaida, ka Komunālais departaments un pilsētas izpilddirektors Radzevičs izstrādās konkrētus priekšlikumus pašvaldības namu pārvalžu pārveidošanai.

 
© 2012 Darīsim KOPĀ!