Viss kas jāzin par savu māju!

Purvciemā maksu nesamazinās Drukāt E-pasts
Piektdiena, 20 novembris 2009 00:00

Vjačeslavs Starostins, namu pārvaldes Purvciema nami jaunais vadītājs, agrāk pildīja Centra rajona izpilddirektora pienākumus, tātad ir pieredzējis speciālists. Arī viņš sola samazināt namu pārvaldes administratīvos izdevumus, bet negrasās taupīt uz remonta darbu vai apsaimniekošanas kvalitātes rēķina.

– Vai visās jūsu mājās ir silti?

– Protams! Nekādu problēmu ar pieslēgšanu nav. Parādi ir atsevišķiem mūsu iedzīvotājiem, katrā mājā ir sava situācija, bet par kritisku es to nesauktu. Maksimālais parāds vienam dzīvoklim ir 2000 latu. Protams, sāksies ziema, sāksies arī problēmas, bet mēs tām esam gatavi.

– Ko darīsiet ar nemaksātājiem?

– Ja cilvēks ilgu laiku nemaksā par komunālajiem pakalpojumiem, iesniedzam pret viņu prasību tiesā. Vienam otram pagarinām maksāšanas termiņu. Nesen sarīkojām akciju, uzaicinājām cilvēkus uz sarunām. Ap 20 cilvēku izmantoja šo iespēju, lai sastādītu parādu samaksas grafiku un tādējādi risinātu savas problēmas. Daži vēlējās, lai mēs norakstām kavējuma naudu, bet namu pārvalde to nekādā gadījumā nedarīs.

– Kāda Purvciema namos būs vidējā maksa par apsaimniekošanu nākamgad?

– No 25 līdz 45 santīmiem.

– Jūs esat tarifu pazeminājuši par 30 procentiem, kā pagājušajā mēnesī ieteica Rīgas izpilddirektors Juris Radzevičs?

– Nē. Uzskatu to par populistisku lēmumu. Daļa mūsu iedzīvotāju nevēlas, lai maksa tiktu samazināta, jo tad zustu iespēja remontēt mājas. Par to esam ziņojuši izpilddirektoram. Ja maksu samazinātu, daudzi darbi apstātos, bet jūs jau redzat, kādā stāvoklī ir mājas! Viršu ielas 1. nama iemītnieki pat lūdza paaugstināt maksu par apsaimniekošanu, lai tik sagaidītu remontu.

– Kā jūsu namu pārvalde attīstīsies nākamajā gadā?

– Gaidām izsludināto pašvaldībai piederošo apsaimniekošanas uzņēmumu apvienošanu. Rīgā visdrīzāk būs vai nu viena centrālā namu pārvalde, vai arī trīs – pa vienai katrai rajona izpilddirekcijai. Es personiski uzskatu, ka namu pārvaldes nevajadzētu aiztikt, jo šobrīd sistēma darbojas stabili.

– Kas jūs pārsteidza pirmajās darba dienās namu pārvaldē?

– Kolektīvs ir ļoti sarežģīts, sadalījies divās daļās. Sešus cilvēkus nācās atlaist, vēl četri tuvākajās dienās saņems brīdinājumu par atlaišanu. Domāju, ka tā mums izdosies administratīvās izmaksas samazināt par 20 procentiem. Aizsteidzoties priekšā nākamajam jautājumam, teikšu, ka galvenokārt atbrīvojam darbiniekus, kuriem bija pārāk labas algas...

 
© 2012 Darīsim KOPĀ!