Viss kas jāzin par savu māju!

Mūsu rūpju ziema Drukāt E-pasts
Piektdiena, 20 novembris 2009 00:00

Sākas apkures sezona – sākas grūtības. Šis likums Rīgā vienmēr ir bijis spēkā, vai nu tas varētu izpalikt šajā krīzes ziemā. Pilsētai ir divas nelaimes, taču te nav runa par muļķiem un ceļiem kā slavenajā krievu klasiķa izteicienā par divām valsts nelaimēm, te runa ir par parādiem un vēlreiz par parādiem.

Oktobra beigās uzņēmums Rīgas siltums pieslēdza apkuri 99% Rīgas dzīvojamo namu, bet smaga situācija izveidojās, piemēram, privātajā namu pārvaldē Māju serviss KSA: šā uzņēmuma aprūpē esošajās 53 mājās radiatori kā bija, tā palika auksti. Iedzīvotāju parāds savam pārvaldniekam un attiecīgi KSA parāds siltuma piegādātājam pārsniedza 220 tūkstošus latu.

Ko darīt šādā situācijā? – mums jautāja kā ledusskapji aukstajās mājās mītošie laikraksta lasītāji. Rīgas dome ieteica problemātisko māju iedzīvotājiem atgriezties pašvaldības namu pārvalžu paspārnē, apsolot tūlīt samaksāt viņu parādus Rīgas siltumam un pieslēgt apkuri.

Bet vai tas ko būtu mainījis? Skaidrs, ka arī pašvaldības namu pārvalde parādus mājai nenorakstīs. Kamēr cilvēki runāja un sprieda, uzņēmums Māju serviss KSA sasprindzināja visus spēkus un savu klientu parādu Rīgas siltumam samaksāja, liekot lietā iekšējās rezerves. Mājās beidzot ienāca siltums.

Šķiet, varētu arī uzelpot – apkure pieslēgta, par ko vēl uztraukties? Taču neaizmirsīsim, ka rīdzinieki turpina krāt parādus par komunālajiem pakalpojumiem. Tas rada bažas ne tikai par nākamo apkures sezonu, kas arī tiks aizvadīta krīzes apstākļos, bet arī par pašu namu pārvalžu pastāvēšanu.

Mēs vērsāmies pie veiksmīgi un stabili strādājošiem namu pārvaldniekiem, privātajiem apsaimniekotājiem un Rīgas dzīvokļu kooperatīvo sabiedrību vadītājiem, lai uzzinātu, kā viņi sagaida mūsu rūpju ziemu.

 
© 2012 Darīsim KOPĀ!