Viss kas jāzin par savu māju!

Sniegam gatavi! Drukāt E-pasts
Piektdiena, 20 novembris 2009 00:00

Mājas saimniekam vai sētniekam jebkurā gadalaikā rūpju ir gana. Arī tagad: vēl nav beidzies rudens lapkritis, bet Rīgā palaikam jau uzsnieg sniegs, ar kuru arī ir jāprot cīnīties.

Tūkstoši galvaspilsētas sētnieku gatavojas ziemas sezonai. Kāds ietves slaucīs ar parastu bērzu zaru slotu, kāds no šķūnīša izvilks vecu sniega lāpstu. Darba pietiks visiem, un darbs būs ļoti sarežģīts, jo celiņus vajag notīrīt pamatīgi un ātri, pirms vēl cilvēki no rīta pamodušies, izgājuši laukā un pukodamies iestiguši kupenās.

Sētnieka darbu iespējams padarīt ja ne vieglāku, tad efektīvāku gan. Par to mums pastāstīja uzņēmumā Prāna Ko (Rīgā, Baltā ielā 27, 67609715, www.prana-ko.lv). Kompānija jau pusotru gadu desmitu palīdz namu pārvaldēm, apsaimniekošanas uzņēmumiem, dzīvokļu īpašnieku sabiedrībām izvēlēties un iegādāties salīdzinoši lētu un kvalitatīvu inventāru ielu un telpu uzkopšanai, profesionālos un sadzīves ķīmijas izstrādājumus, darba tērpus.

– Rudens nogalē godprātīgas namu pārvaldes cenšas sagādāt saviem sētniekiem ne tikai lāpstas, bet arī siltus kombinezonus, izturīgus ādas apavus, un šīs preces plašā klāstā ir nopērkamas mūsu veikalos, – stāsta Prāna Ko pārstāvis Timurs Čebotarjovs. – Prieks skatīties, ka uzņēmumi sūta veselas darbinieku grupas piemērīt ziemas apģērbus un apavus. Ja uzņēmums rūpējas par saviem cilvēkiem, tie strādā ar lielāku atdevi.

Mēs apmeklējām Prāna Ko veikalu Baltajā ielā 27 Iļģuciemā. Skatījāmies un brīnījāmies par mazgāšanas, tīrīšanas un dezinfekcijas līdzekļu plašo klāstu veikala vitrīnās, par daudzajiem ekonomiskajiem un samērā lētajiem preparātiem kāpņu kopšanai, logu mazgāšanai, grīdu tīrīšanai.

– Viens vāciņš tāda līdzekļa uz spaini ūdens, un kāpņu telpā valdīs ne tikai spodrība, bet arī patīkams apelsīnu vai maijpuķīšu aromāts, – komentē Timurs. – Reizēm pārvaldnieki sūdzas, ka sētnieces grūti pieradināt lietot jaunos profesionālos līdzekļus, viņām pietiek ar pastu „Skaidra” un hloru. Bet, ja jaunās paaudzes mazgāšanas un tīrīšanas līdzekļi ļauj mājai ietaupīt naudu un reizē būt vēl tīrākai un sakoptākai, no šādām tradīcijām, manuprāt, tomēr vajadzētu atteikties.

Bet atgriezīsimies pie mūsu ziemas darbiem. Pat visai pavirši aplūkojot Prāna Ko veikala plauktus, kļūst skaidrs, ka apģērbt un apbruņot cilvēku, kas ziemā vāks sniegu un tīrīs jūsu mājas apkārtni, iespējams par samērā pieticīgu summu. Turklāt dzīvokļu īpašnieku sabiedrība var palīdzēt sētniekam strādāt efektīvāk, un tam lieti noderēs ekoloģiskie mazgāšanas un tīrīšanas līdzekļi (sortimentā ir „zaļās jostas” preces).

Pastaigājuši gar vitrīnām, mēs sastādījām preču un līdzekļu TOP-5, kam īpašu uzmanību varētu pievērst gan namu pārvaldes, gan paši sētnieki un privātmāju īpašnieki.

Apģērbi

Ārā snieg? Tad jau neiztikt bez mitrumu necaurlaidīga mēteļa. Tas maksā tikai 5,64 latus un kalpos arī citās sezonās. Aukstajā laikā īsti vietā būs silti pirkstaiņi, termoveļa un gaismu atstarojošas vestes.

Ķīmija

Ar lāpstām esam tikuši galā, bet cīņai ar ledu ir vajadzīgāki radikālāki līdzekļi. Tādas ir granulas sniega un ledus kausēšanai Eis Tiger (ražotas Vācijā). Tas ir ekoloģiski tīrs preparāts, kas, nokļuvis uz sniega, sāk izdalīt siltumu. Pietiek ar 20 gramiem „tīģera” uz kvadrātmetru, un ceļš kļūs pilnīgi tīrs no sniega un ledus. Efekts saglabājas vairākas dienas, pēc tam atkal vajadzēs granulas pakaisīt.

Šis līdzeklis ļoti plaši tiek lietots, piemēram, Vācijā. Eiropā jau sen ir sapratuši, ka Eis Tiger ir ideāla alternatīva parastajiem sāls un smilšu maisījumiem. Prāna Ko veikalā šo līdzekli var nopirkt 10 kilogramu iepakojumā. Cena – 19,50 lati.

Parastā tehniskā sāls veikalā Baltajā ielā 27 maksā 0,11 latus par kilogramu.

Sniega lāpsta

Absolūti neaizstājams darba rīks ziemā. Tur, kur iespējams, var lietot lāpstu ar ritentiņiem, ko Prāna Ko veikalā līdz decembra beigām pārdos par akcijas cenu – 21,50 latiem.

Ja celiņu pie mājas nav daudz vai arī jūs vēlaties nedaudz novākt sniegu pie vasarnīcas, noderēs ekonomiskā plastmasas lāpsta, kas maksā aptuveni 7 latus.

Tomēr izturīgāka būs klasiskā alumīnija lāpsta ar koka kātu par 13,20 latiem.

Autobraucējiem droši vien patiks, lūk, šī kompaktā lāpsta mašīnas atbrīvošanai no sniega gūsta. Arī tā maksā 13,20 latus un būs piemērota pat Jaungada dāvanai.

Ziemas apavi

Gari ādas zābaki ar ērtu aizdari un metāla purngalu. Izturīgi pret mašīneļļu un benzīna iedarbību. Bieza vulkanizētas gumijas pazole. Maksā tikai 18,30 latus.

Kā alternatīva tiek piedāvāti vairāku veidu gumijas zābaki, cena tikai aptuveni 5 lati par pāri.

Slotas

Bērza slotas tagad maksā dārgi, bet nolietojas ļoti ātri. Labāk izvēlēties plastmasas slotu. Pārdaugavas sētnieku pieredze liecina, ka tāda slota godam kalpo vairākus gadus. Cena – 7,59 lati.

 
© 2012 Darīsim KOPĀ!