Viss kas jāzin par savu māju!

Kur spēpt naudu? Zagļa padomi Drukāt E-pasts
Ceturtdiena, 20 augusts 2009 00:00

Amerikāņu dzīvokļu zaglis, kas piekrita anonīmai intervijai ar žurnālistiem, uzreiz brīdināja: „Lai cik lieliska liktos jūsu naudas slēptuve, ja man būs pietiekami daudz laika, es to tā vai tā atradīšu.”

Zaglis pastāstīja, kādas kļūdas pieļauj cilvēki, kas glabā naudu mājās. Pirmkārt, viņi nevēlas savus uzkrājumus slēpt vietās, kur zaglis noteikti ieskatīsies vispirmām kārtām. Runa ir par veļas atvilktnēm, pieliekamajiem kambariem, seifiem, kārbiņām, lādītēm un maciņiem. Cilvēkiem šīs glabātavas šķiet gaužām nedrošas. Lai gan tā ir taisnība, nereti šis iesīkstējušais uzskats vēršas pret pašiem mājokļu saimniekiem.

Zaglis saka: „Ja es naudu un dārglietas neatrodu ierastajās vietās, es noteikti turpinu meklēt, kamēr atrodu īsto slēptuvi. Iegaumējiet, ka pirmais likums mums ir nozagt naudu un vērtslietas”. Kāds secinājums izriet no šāda paziņojuma? Loti vienkāršs: kaut kādu naudas summu vajag atstāt zaglim ierastā vietā, kur to ir viegli atrast.

Tas dzīvokļa saimniekam palīdzēs nosargāt pārējos iekrājumus, kuri gan būtu noslēpjami drošākā vietā. Ja zagļi nolems, ka ieguvuši visu jūsu skaidro naudu, viņi droši vien pārtrauks meklēšanu un iespējami ātrāk laidīsies lapās. Tā jūs kļūsiet par uzvarētāju šajā psiholoģiskajā divkaujā.

Jautājums tikai, cik daudz naudas vajag atstāt garnadzim? Zaglis saka: „Tas ir atkarīgs no rajona, kurā atrodas māja. Ja bagātā mājā es atradīšu tikai simt dolāru, tad zināšu, ka jāmeklē tālāk. Bet vienkāršākā mājoklī šī summa mani apmierinās”.

Tad kur īsti glabāt uzkrājumu pamatsummu?

Ieteikums numur viens: bērnistabā, rotaļlietās. Bērniem nav savu ienākumu, pieaugušie neuztic viņiem lielu naudu, tāpēc ne jau katram zaglim ienāks prātā meklēt naudaszīmes starp plīša lācīšiem. Turklāt parasti cilvēki cenšas uzkrājumus noglabāt sakārtotā un drošā vietā, bet bērnistaba tik reti ir kārtīga!

Vēl dažas vietas, kur ir jēga slēpt naudu:

■ zem netīrās veļas kastes;

■ veļas pulvera kārbā;

■ lietotos maisiņos un paketēs, protams, ja šīs mantas atrodas tur, kur tām jāatrodas. Šai sakarā zaglis pasmejas par mietpilsoņiem: „Ne visai ticami izskatīsies guļamistabā noslēpts katliņš. Es uzreiz sapratīšu, ka tajā ir kaut kas interesants”.

Un pēdējais atklātā zagļa padoms: ja jūs slēpjat naudu ārpus mājas, pārliecinieties, ka kāds no jums tuvajiem cilvēkiem zina slēptuvi. Ja jūs nejauši to aizmirsīsiet, tuvinieki varēs atrast jūsu naudu vai vērtslietas, un tad jūsu uzkrājumi noteikti netiks izmesti kopā ar gružiem un atkritumiem.

 
© 2012 Darīsim KOPĀ!