Viss kas jāzin par savu māju!

Drošība jumtu tīrīšanas darbos Drukāt E-pasts
Sestdiena, 20 februāris 2010 00:00

Šogad ziema mūs ir apveltījusi ar bagātīgiem sniega krājumiem, kā rezultātā sniega tīrīšanas darbi no ēku jumtiem kļūst ļoti aktuāli. Darbs uz jumta ir bīstams, tādēļ neatkarīgi no darba ilguma būtiska nozīme ir augstām drošības prasībām. Strādājot uz ēku jumtiem, pastāv risks nokrist: no jumta malas, pa daļēji ieklāta jumta spraugām, caur starpplātņu paneļiem, no klājuma malas, ko nav iespējams norobežot, no jumta konstrukcijām, piemēram, izkraujot jumta plāksnes, caur plīstošiem, kā arī ar pagaidu stiprinājumiem balstītiem jumta logiem vai pārsegumiem, no pacēlāja ierīces groza.

Lai nodrošinātu darbinieku aizsardzību pret kritiena risku, atkarībā no darbu veikšanas veida, jāizmanto pret kritiena drošības sistēmu ar drošības trosi vai pozicionējošo jostu ar trosi.

Pret kritiena sistēmas

Pret kritiena sistēmas konstruētas ar mērķi pasargāt cilvēku kritiena gadījumā un paredzētas lietot 2 m un lielākā augstumā visās darba vietās, kur pastāv kritiena risks.

Pret kritiena trosē ABM-RL ir iemontēts amortizators, kas samazina kritiena slodzi līdz 6kN. Jāņem vērā, ka krišana šūpojoties ir sevišķi bīstama, jo darbinieks kritiena laikā var nonākt kontaktā ar kādu šķērsli un drošības virve var tikt pārberzta, ja tā skar asas konstrukciju malas. Ja vien tas ir iespējams, enkura punktam vajadzētu atrasties tieši virs darbinieka. Vienmēr pārbaudiet, vai augstums zem jūsu darba vietas un citi faktori, piemēram, troses garums (sk. att.) noteikti adekvāti pret kritiena sistēmai, ko lietojat.

Pozicionējošās jostas un troses

Pozicionējošās sistēma ierobežo un notur strādājošo konkrētā darba zonā, atbrīvojot rokas darbam, piemēram, darbos uz pacelšanas iekārtām. Pozicionējošā sistēma tehniski neļauj strādājošam piekļūt kritiena riska vietai, taču to nav paredzēts lietot tādos gadījumos, kad pastāv brīvā kritiena risks.

Brīdinājums! Nelietojiet pozicionējošās drošības jostas pretkritiena aizsardzībai!

SIA «GRIF», Rīga, Maskavas iela 361. Tālr.: 67187878, 67847638, 29723173, www.grif.lv. Darba aizsardzības līdzekļi. Darba aizsardzības speciālistu pakalpojumi.

 
© 2012 Darīsim KOPĀ!