Viss kas jāzin par savu māju!

Bēniņu nosiltināšana – svarīgākā lieta Drukāt E-pasts
Svētdiena, 10 maijs 2009 00:00

Ekonomikas ministrs Artis Kampars aicina Latvijas iedzīvotājus aktīvi izmantot valsts piedāvātās iespējas uzlabot daudzdzīvokļu māju energoefektivitāti un pieteikties Būvniecības, enerģētikas un mājokļu valsts aģentūrā (BEMA) līdzfinansējuma saņemšanai projektu īstenošanā.

«Līdzekļu ieguldīšana māju siltināšanā ir tālredzīgs un, galvenais, ilgtermiņā finansiāli izdevīgs pasākums, tomēr joprojām Latvijā ir ļoti maz ēku, kuru energoefektivitāte atbilstu modernām Eiropas normām un siltumenerģijas zudumi ziemā būtu ļoti minimāli,” uzsver Kampars.

Ministrs norāda, ka pašlaik energoefektivitātes uzlabošanas pasākumu īstenošanai kā līdzfinansējums no valsts un Eiropas Savienības (ES) struktūrfondiem pieejami 16,6 miljoni latu.

Energoresursu taupīšana sākas ar tādām vienkāršām lietām kā durvju aizvēršana un logu izolācija, cauruļvadu kvalitatīva izolēšana, apkures un karstā ūdens parametru automātiska regulēšana, kas neapšaubāmi dos tūlītēju efektu. Bet patiesībā nav svarīgākas lietas, kā jumta bēniņu nosiltināšana. Pareizi siltināti bēniņi var ietaupīt no 20% līdz pat 30% siltuma zudumu. Tas nostāda bēniņu siltināšanu teju vai primārā pozīcijā, kad mērķis ir resursu taupīšana.

Siltināšana ar beramo akmens vati būtiski atšķiras no citiem siltināšanas veidiem ar zemajām izmaksām (par 80% mazākas izmaksas uz 1 m2 platības nekā citiem siltinājuma veidiem).

Lielākoties to izmanto, lai siltinātu melnos bēniņus un grūti pieejamas vietas. Tas ir ļoti ātrs, lēts un tikpat efektīvs veids, kā siltināšana ar ruļļu vai plākšņu akmens vati. Viena no galvenajām priekšrocībām šim siltināšanas veidam, protams, neskaitot cenu, ir darbu ātrums un materiāla vieglums. Sagatavotā vidē var apstrādāt 200 m2 dienā, turklāt, jumta konstrukcijas un šķēršļi, kas būtu traucējuši ruļļu vates ieklāšanai, šeit darbības ātrumu nesamazina. Tāpat ir svarīga arī pieejamība. Nosiltināma ir gandrīz jebkura vieta.

Ja bēniņus vai pažobeli jau klāj izdedžu, keramzīta, skaidu vai kāda cita sausā pārklāja segums, tad nav nepieciešama pat tvaika barjera, un vati var ieklāt vienkārši tam pāri.

Nākamais posms siltumenerģijas taupīšanai varētu būt ārsienu siltināšana. Ne mazāk būtiska ir apkures un karstā ūdens apgādes sistēmu automatizācija, kad nevis atslēdznieks, bet datortehnika seko līdzi sistēmu darbībai, momentāli reaģē uz klimata un siltummezglu parametru izmaiņām, ietaupot vēl vismaz 20% no siltumenerģijas izmaksām.

SIA „KONVEKS”, kas darbojas ēku inženiertīklu projektēšanas, izbūves un tehniskā servisa tirgū kopš 1988. gada, piedāvā gan atsevišķus energotaupības pasākumus, gan visu darbu kompleksu, tādējādi nodrošinot augstu energoefektivitātes līmeni katrā ēkā. Sīkāka informācija pa tālr. 67272124, fakss 67273664, e-pasts Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu . Mūsu mājas lapa www.konveks.lv.

 
© 2012 Darīsim KOPĀ!