Viss kas jāzin par savu māju!

Apsaimniekotājam talkā nāk motorizkapts Drukāt E-pasts
Svētdiena, 10 maijs 2009 00:00

Zāles pļaušana, krūmu apgriešana un brikšņu likvidēšana sagādā galvassāpes ne tikai tiem, kas mīl un kopj savu dārzu, bet arī namu apsaimniekotājiem, kam rūp teritorijas labiekārtošana. Kad pienāk „X” laiks, cīņā ar sakuplojušo zāli metas prāvi komunālās saimniecības spēki. Tiesa, vairs ne pļāvēji ar garkāta izkaptīm rokās – viņiem darbs nevedās īpaši ātri. Tagad pie darba ķērušies ar motorizkaptīm jeb trimmeriem bruņoti cilvēki. Dažās stundās viņi saved kārtībā platības, kuru appļaušana ar izkapti prasītu vairākas dienas.

Sākumā bija grābekļi

Kas tas tāds par brīnumu – motorizkapts? Par to bija ar mieru pastāstīt Juris Golubovskis – viņa firma Audze tieši tirgo tādus agregātus. Taču, pirms nonācām līdz stāstījumam par trimme-riem – krūmgriežiem, daudz uzzinājām par visparastākajiem grābekļiem.

– Firmas darbības pamatvirziens ir dārza inventāra un mājas apsaimniekošanai nepieciešamo darba rīku tirdzniecība, – stāsta Juris. – Pie mums pārdošanā ir viss sētniekiem vajadzīgais, sākot no grābekļiem, liekšķerēm, slotām un lāpstām un beidzot ar zāles pļāvējiem un krūmgriežiem.

Ņemsim grābekļus. Tie mums ir visdažādākie – plastmasas, bambusa, metāla, koka.

Īpaši Juris uzteic metāla grābekļus, piebilstot, ka kādu laiku tie bija nepelnīti aizmirsti, bet tagad atkal ir „topā”. Tie nenolietojas un tiem nav konkurentu cenas un kvalitātes ziņā. Jā, plastmasas grābekļus vēl pērk, tie ir vieglāki, bet metāla grābekļi tomēr ir neaizstājami. Tiem ir gan pienācīgs satvēriens, gan spēka jāpieliek mazāk (piemēram, grābjot lapas), nekā strādājot ar platākajiem plastmasas grābekļiem. Turklāt tie ir arī lētāki. Pašvaldības uzņēmumā Rīgas dārzi un parki, piemēram, lieto metāla grābekļus.

Trimmeris braukā pa zālienu

– Nu gan esmu aizrunājies, laiks pāriet pie krūmgriežiem, – pie iesāktā temata atgriežas Juris. – Pagaidām, kamēr laiks ir sauss, zāle aug lēni, bet, tiklīdz nolīs lietus, tā sāks stiepties garumā. Un tad arī ļaudis atcerēsies par zāles pļāvējiem. Viņiem būs vajadzīgi pie mums nopērkamie japāņu firmas KOMATSU-ZENOAH trimmeri, kas reizē ir krūmgrieži.

Agregātā apvienotas zāles pļāvēja un krūmgrieža funkcijas. Tikai jāsaprot, ka krūmgrieži nav tās šķēres, ar kurām krūmiem pielīdzina lapotni. Tas ir nopietns pārnēsājams agregāts krūmu un sīkmeža novākšanai (tam pa spēkam līdz 25–30 mm diametra zari). Zāli trimmeris griež ar auklu, krūmus – ar speciālu disku. Agregātam var uzkarināt arī zāģi, jaudas pietiks, un tas darbosies gluži tikpat labi kā visiem zināmais Husqvarna benzīna motorzāģis. Taču zāģa komplektācijā nav, tas jāpērk atsevišķi.

Kāpēc japāņi?

– Manuprāt, Japāna ir pasaules līdere zāles pļāvēju kvalitātes ziņā. Turklāt KOMATSU-ZENOAH zāles pļāvēji ir ekonomiskāki par citiem, – pārliecināti saka Juris Golubovskis. – To motori atbilst Eiropas Savienības stingrajiem ekoloģiskajiem standartiem. Japāņi šai ziņā apsteiguši visu ar ekoloģiju pārņemto pasauli. Viņi agregātam tādu motoru izgatavojuši, ka to pērk visā pasaulē un uzstāda pat kvadracikliem. Pēc specialitātes esmu mehāniķis, tāpēc tehnikas jautājumos esmu ļoti „piekasīgs”. Vērtēju nevis pēc izskata, bet pēc lietderības.

Par cenu vienosimies

– Mēs tirgojam gan amatieriem, gan profesionāļiem domātas pļaujmašīnas, – turpina Juris. – Motora darba tilpums tām ir no 26 līdz 50 kubikcentimetriem. Ar ko tās atšķiras? Ar to, ka profesionālajām paredzēts ilgāks darbmūžs. Profesionālos zāles pļāvējus izmanto lielās platībās – parkos, dārzos, laukumos. Pašus jaudīgākos krūmgriežus var izmantot meža stādīšanai paredzēto platību sakopšanai, ar tiem var apstrādāt grāvju nogāzes, kur ar smago tehniku nevar piekļūt. Cenas ir gluži pieņemamas. Piemēram, pļāvējs ar 45 kubikcentimetru tilpuma motoru maksā 339 latus, bet ar 40 kubikcentimetru (pusprofesionāls) – 315 latus. Tā ir bāzes cena. Ja klients izdara nopietnu pasūtījumu, viņam pienākas atlaide. Kāda? Par to vienosimies. Mēs nodrošinām saviem klientiem arī agregātu pilnīgu apkopi – rezerves daļas, remontu. Varam piedāvāt līzingu.

Esam jūs ieinteresējuši? Tad zvaniet pa tālruni 29405495 vai rakstiet – Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu . Aplūkot pļāvējus var veikalā Audze Rīgā, Bāriņu ielā 5. Tur pārdod arī visu pārējo, kas nepieciešams teritorijas labiekārtošanai, sākot no darba rīkiem un beidzot ar zālāju un puķu sēklām.

 
© 2012 Darīsim KOPĀ!